Aizdomīgi! Latvijas autoservisos nakts laikā var dabūt lietotu auto detaļas

Pievienot komentāru
Aizdomīgi! Latvijas autoservisos nakts laikā var dabūt lietotu auto detaļas

Volvo automašīnas īpašnieks Mārtiņš, par kura apzagto spēkratu policija sākotnēji nav vēlējusies ierosināt lietu, pamanījis vēl kādu interesantu lietu – vēršoties vietējā autoservisā un prasot, cik ātri varētu sadabūt nepieciešamās lietotās detaļas, viņš esot sagaidījis, ka tādas ātri nebūs iespējams dabūt. Taču atbilde viņu pārsteigusi – nepieciešamos Volvo lukturus viņam solīja sagādāt pat nākamajā rīta vai divu dienu laikā. Auto īpašniekam radās jautājums – kā tas iespējams?

“Es servisā jautāju – kā tā? Vai tad paņemsit lukturus no kaimiņa? Atbildes vietā darbinieks klusēja un pasmaidīja,” stāsta Mārtiņš, konkrētu autoservisu gan neminot. “Padosim ziņu, un atvedīs lukturus,” teikto atstāsta apzagtā Volvo īpašnieks.

Tas izgaismo aizdomas, ka detaļas, kas nozagtas no spēkratiem, nereti atkal nonāk atpakaļ tirgū.

Foto

Raidījums Bez Tabu ziņo, ka “savā veidā zagļu biznesu “atbalsta” apdrošinātāji, kuri lietotām automašīnām kompensē lietotu detaļu uzstādīšanu”. ”Ja automašīna ir vecāka par pieciem vai septiņiem gadiem, tad apdrošinātājs saka – meklējam lietotas rezerves daļas. Ja automašīna ir jaunāka – tad meklē jaunas rezerves daļas,” stāsta Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents.

”Tas, ko mēs redzam, kas ir tirgū “ejošās” daļas Volvo automašīnām – tie ir lukturi XC60 un XC90 automašīnām, kā arī V70 un XC70 spēkratu lukturi un BMW un Mercedes-Benz markas automašīnām tā saucamie ”pīkstuļi” – sensori atpakaļgaitai utt.,” stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents.

Jau ziņojām, ka vētru sociālajos tīklos sacēla policijas reakcija uz šādu ziņu: Mārtiņa apvidus automašīnu Volvo XC60 Rīgā, Kr. Valdemāra ielā, pamatīgi izdemolējuši zagļi. Automašīnai nozagti priekšējie gaismas lukturi un izsists stikls vadītāja pusē. Mārtiņš izsaucis policiju, kas fiksējusi notikušo. Nepatīkamākais sekojis pēc tam, kad Mārtiņš saņēmis policijas atbildi, kurā minēts, ka konkrētajā gadījumā nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Video!