Agresīvo vīrieti, kurš patvaļīgi ielauzies pašvaldības dzīvoklī, ir tiesīga izlikt vien tiesa. Kaimiņi ir izmisumā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru

Daudzdzīvokļu nama iemītnieki Rīgā paši savā namā jūtas kā ķīlnieki, jo kopš pirms diviem gadiem pašvaldības dzīvoklī iemitinājies jauns īrnieks, dzīve kļuvusi neciešama. Visi ir izmisumā.

Nav daudz daudzdzīvokļu namu, kur visi iedzīvotāji turas kopā un viens otru atbalsta, dzīvo draudzīgi, kā viena liela ģimene. Kāds nams Rīgā tāds ir, taču viens iemītnieks jeb karote darvas sabojājusi visu medus podu.

Nama iemītnieki apsūdz kaimiņu, kurš uzaudzis bērnunamā, bijis ieslodzījumā, bet tagad patvaļīgi iemitinājies viņu mājā, ka viņš kopā ar draugiem gan zog, gan skaļi uzvedas, gan traucē naktsmieru, gan bojā kopīpašumu utt.

Kaimiņi viņu apsūdz gan skandālos, gan zādzībās, gan daudzos citos pārkāpumos, kuru dēļ iedzīvotāji nejūtas droši paši savā namā. Nama īrnieki sūrojas, ka nevēlamo kaimiņu apciemojot narkomāni, apkārt mētājoties šļirces. Gribētu, lai viņš tiktu izlikts no dzīvokļa.

Vīrietim īres līgums beidzies, taču turpina dzīvoklī uzturēties un terorizēt citus īrniekus. Dzīvokli uzlauzis pēc tam, kad viņam beidzies īres līgums. Teic, viņam esot tiesības tajā uzturēties, jo tā esot viņa pēdējā dzīvesvieta.

Pašvaldības pārstāve atzīst, ka neesot tiesīgi viņu izlikt, ja viņš pats to nevēlas. To varot izdarīt vien tiesu izpildītājs, ja ir tiesas lēmums. Nama iemītnieki vai nama pārvaldnieks varot viņu sūdzēt tiesā, ja nevēlas, lai viņš uzturas dzīvoklī. Tā esot vienīgā iespēja. Nama iedzīvotāji ir sašutuši un jūtas bezspēcīgi, jo tērēt laiku un naudu tiesu soliem, neesot gatavi.