Agra Daņiļeviča ģimene gatava uzsāk bezatkritumu dzīvesveidu. Vai viņiem tas izdosies?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Agra Daņiļeviča ģimene gatava uzsāk bezatkritumu dzīvesveidu. Vai viņiem tas izdosies?

Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs Agris Daņiļevičs un viņa sieva deju skolas direktore Singita Daņiļeviča ir gatavi pieņemt izaicinājumu un raidījuma ”Bez Tabu” rubrikas ”Dzīve bez atkritumiem” ietvaros nedēļu dzīvot bez atkritumiem.

Agris Daņiļevičs un viņa ģimene mīt guļbaļķu mājā, tālu prom no lielpilsētas trokšņiem klusā vietā Lēdurgas pagastā. Singita un Agris stāsta, ka vieta, kādā dzīvo, ir radīta, lai kļūtu par dabas draugiem un dzīvotu videi pietuvināti.

Daņiļeviču ģimene jau gadiem cenšas dzīvot tā, lai pēc iespējas mazāk radītu atkritumus. Katru dienu Agris ar jaunāko meitu Emīliju dodas uz ezeru barot zivis, zosis un pīles ar maizi, kas palikusi pēc ģimenes maltītēm. To pārtiku, ko nav apēduši paši vai kurai beidzies derīguma termiņš, atdod sunim.

Ikdienā cenšas izmantot tikai dabīgas izejvielas. Vāc ārstniecības augus no apkārtējām pļavām, un, ja gadījies sasirgt, tos lieto aptiekā nopērkamo tablešu vietā. Mākslīgo smaržvielu vietā izmanto dabīgās, no pašu vāktiem un izžāvētiem ziediem. Šai procesā aktīvi piedalās sešgadīgā Emīlja.

Piemājas dārza malā ierīkojuši komposta kaudzi un mājās šķiro atkritumus. Atzīstas, ka deju skolā to vēl nedara. Lai gan dzīvo videi draudzīgi, atzīst, ka ir vēl kur tiekties un rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” ietvaros gatavi uzsākt šķirot atkritumus arī deju skolā.

“Zero Waste” dzīvesveida vēstneši Laura un Andis Arnicāni uzdod uzdevumus, kas Daņiļeviču ģimenei ir jāievēro visas nedēļas garumā. Proti, jāprot nopirkt produktus bez iepakojuma, jāatsakās no vienreiz lietojamiem plastmasas maisiņiem, jāpārskata mājās esošie mazgāšanas līdzekļi un jāizmanto vien bioloģiskie. Daņiļeviču ģimene ir apņēmības pilna to paveikt.