11 komentāri

Latvija it kā var lepoties ar bezmaksas izglītību, taču, kā izrādās, lai skolēni varētu legāli pildīt uzdotos mājasdarbus, viņiem jāiegādājas dārgā Windows programmatūra.

Kādas skolnieces tēvs pamanījis visai dīvainu lietu – viņai uzdotajā informātikas mājasdarbā ir jāpabeidz Powerpoint prezentācija, taču tā, kā zināms, ir maksas programma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja jau Latvijā ir bezmaksas izglītība, kā var būt tā, ka mājasdarbs ir pildāms maksas programmatūrā? Vai nu man ir jāzog šī programma, vai arī jāpērk, kas nebūt nav lēts prieks.” Visa Windows paka skolēniem un mājas lietošanai maksā 149 eiro, kas daudzām ģimenēm ir liela nauda.

Tajā pašā laikā Powerpoint ir dažādas alternatīvas, kas pieejamas bezmaksas, tomēr daudzas pašvaldības turpina tērēt milzīgus līdzekļus un lietot Windows produktus. “Ja mēs rēķinām cik skolu ir Latvijā un cik informātikas klašu, kāpēc mācības nenotiek uz atvērtā koda programmatūras?” vaicā skolnieces tēvs.

Foto

Video

TOP komentāri

 • m
  +3 +3 0

  m

  Ko te visi "cepas"? Man bērni stāsta, ka vecāki nodrošina klases biedrus ar dārgiem mobilajiem, ar tiem kontroldarbu laikā fotografē kontroldarbus un pārsūta viens otram.
 • Janis
  +3 +3 0

  Janis

  Tak tas vis ir novelkams visas malas ar ar pareizajiem crack un visu parejo vis bus legals. Par ko cepiens?
 • MORTAL
  +3 +3 0

  MORTAL

  Pilnigs balagaans :D

  Atrada par ko cepties. Ntas paaudzes izaugusas pildot Word majasdarbus krekotajas office versijaas :) Es tai skaita un bralis mans.

  Taka ja tiem vecakiem smadzenes nestrada lai darbotos ar google 21 gs. Tad lai ari peerk :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl