6 komentāri

Valsts apmaksā briļļu iegādi bērniem, ja noteiktas konkrētas diagnozes. Tas, protams, ir pozitīvi, taču “āķis” slēpjas tajā, ka šīs brilles reģionos nav iespējams saņemt – tas iespējams tikai vienā konkrētā veikalā Rīgā. Tādējādi, piemēram, vecākiem no Smiltenes jāmēro garais ceļš uz Rīgu.

“Mēs domājām, – lai izņemtu brilles, aizbrauksim uz Valmieru, jo mēs dzīvojam Smiltenē. Taču mums pateica, ka vienīgā vieta, kur izsniedz brilles par valsts līdzekļiem, ir viens vienīgs veikals Latvijā, un tas ir Rīgā,” raidījumam Bez Tabu stāsta bērna mamma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Absurds, ka mums no Smiltenes ir speciāli jābrauc uz Rīgu pasūtīt brilles un pēc tam – atpakaļ. Tas kopumā ir 300 kilometru,” stāsta mamma. Turklāt veikals strādā tikai līdz sešiem, kas nozīmē, ka vecākiem ir jāvelta visa diena, lai viņi varētu brilles izņemt.

Taču, vecākiem mērojot garo ceļu no Smiltenes un ierodoties veikalā dažas minūtes pirms plkst. sešiem vakarā, tas jau bijis slēgts.

Turklāt veikalā Optio Rīgā atklājas vēl kāda dīvainība – veikala pārstāve apgalvo, ka valsts apmaksātās brilles varot pasūtīt jebkurā Optio veikalā Latvijā, taču tā, izrādās, nav patiesība. Raidījumam Bez Tabu sazinoties ar vairākiem Optio veikaliem reģionos, noskaidrojas – pasūtīt acenes, kuras apmaksā valsts, tur nav iespējams. Visur atbilde ir viena – pasūtīt brilles var tikai Rīgā, Vienības gatvē.

Šogad iespēju saņemt valsts apmaksātus redzes korekcijas līdzekļus kopumā ir izmantojuši 1600 bērnu. Rindas pie bērnu acu ārsta Bērnu slimnīcā gan esot ļoti garas. Raidījuma Bez Tabu skatītājai jau aprīlī pateikts, ka šim gadam kvotas ir beigušās. Ar grūtībām viņai izdevies pierakstīt bērnu pie acu ārsta tikai novembrī, proti, pēc pusgada.

Nacionālais veselības dienests vieš cerību rindu mazināšanā, jo nākamgad pie acu ārstiem Bērnu slimnīcā esot plānoti uzlabojumi.

Video!

TOP komentāri

 • Jana
  +7 +7 0

  Jana

  Polnuju fignju napisali. Ja rebjonku uzhe 5 god zakazivaju tam o4ki. O4enj otziv4ivie i milie dev4enki rabotajut. Nikogda ne bilo problem, vsegda pomogut s viborom. O4ki prisilajut nam v Alfu, sami mi iz Adazi. O4enj udobnoe raspolozhenie magazina, viwel iz polikliniki, srazu zakazal...
 • Viktorija
  +4 +4 0

  Viktorija

  Pievienojos Janai, ka, ja gadījumā jums vajag bērnam brilles tad iesaku doties tikai uz šo optiku. Nekur jūs nesaņemsiet tādu apkalpušanu un nekur nav tāāāda izvēle bērniem. Tur arī darbinieces vislabāk zin, ko jums piedāvāt. It īpaši tā, kas ir sižetā. Ja tiekat pie viņas, tad esat droši, ka bērnam brilles būs perfektas. Gadiem jau ejam tikai uz turieni.
 • Kristaps
  +3 +3 0

  Kristaps

  Cik gan "glupi" ir šie vecāki no Smiltenes?? Valsts apmaksātas brilles izraksta tikai vienā vienīgā vietā Rīgā. Tieši blakām šai optikai, kurā šo recepti var atprečo. Tur arī ārsti saka, kur var iet ar šo recepti. Nav saprotams šo klientu sašutums, ja viņi slinkuma pēc nav uzreiz brilles pasūtijuši, bet braukuši atpakaļ uz Smilteni? Un tad taisa traci. Pašu stulbuma dēļ. Tā jau tad ir viņu problēma, ka tālu jābrauc.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl