85 eiro un soda punkts, tāds ir sods par pārāk tumšiem auto stikliem

Komentāri

Daudz ūdeņu aiztecējis kopš tā brīža, kad Latvijā stājās spēkā aizliegums automobiļa priekšējos, sānu logus aplīmēt ar aptumšojošajām plēvēm. Brīdī, kad tika pieņemtas šīs normas, ko diktē Eiropas Savienība (ES), sabiedrībā aizsākās karstas diskusijas – vai un kāpēc to vajag.

Līdz pat šim brīdim nekas nebija dzirdams par to, ka ceļu policija, kuras pienākumos ir skatīt, vai autovadītāji nepārkāpj arī šos noteikumus, kādam piemērotu sodu tieši par šāda veida pārkāpumu. Līdz šim brīdim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Situācija – diennakts tumšajā laikā pa ceļu pārvietojas autovadītājs. Pretī brauc ceļu policijas automašīna. Pabrauc garām, ieslēdz bākugunis, apgriežas un apstādina vadītāju. Pienāk un saka – mēs pārbaudīsim jūsu auto priekšējos sānu logus, jo vizuāli izskatās, ka tie ir par tumšu.

85 eiro soda nauda un viens soda punkts. Sausais atlikums pēc tam, kad ceļu policisti apturējuši glauno braucamo, sakot, ka, garām braucot, pamanījuši, ka priekšējie sānu logi šķiet par tumšu.

Pēc likuma gaismas caurlaidībai jābūt 70%. Neizpratne ir par to, ka, kā saka vīrietis, tehniskās apskates laikā neviens nav aizrādījis, ka stikli ir par tumšu.

Kopš automašīnas iegādes pats neko neesot līmējis, kaut arī valsts iestādēs pamata izskaidrojums notikušajam ir tāds, ka pirms apskates, iespējams, plēve noņemta, pēc atkal uzlikta. Kungs sodu jau ir nomaksājis.

Tehniskās apskates inspektori gaismas caurlaidību pārbauda tāpat kā policisti, ja rodas aizdomas. Katram braucamajam stiklus nebauda. Pērn policija par šiem pārkāpumiem izrakstījusi 285, bet vēl gadu iepriekš 239 protokolus, bet šogad jau 29.

Video

Lasi vēl