30. aprīlī atpūšamies, 21. aprīlī strādājam! Kā ar darba stundām – nemainīgas vai saīsinātas?

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Šogad ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, – pirmdiena, 30. aprīlis. Līdz ar to Ministru kabinets nāca klajā ar piedāvājumu, ka būtu lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu, 21. aprīli. Taču aktuāls ir jautājums, vai pārceltajā darba dienā būs saīsināts darba laiks.

“30. aprīlis skaitās pirmssvētku diena un pirmssvētku dienās parasti ir saīsināts darba laiks,” stāsta Bez  Tabu skatītāja Kristīne, kura vēlas noskaidrot, vai tas attiecas arī uz pārceltu darba dienu. Parasti pirmssvētku dienās darba laiks noteikts par stundu mazāks.

Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš ievieš skaidrību un stāsta, ka 21. aprīlis ir kā klonēts 30. aprīlim, tāpēc arī tā ir kā pirmssvētku diena.

Egils Zariņš
Labklājības ministrijas pārstāvis

“Ja cilvēks strādā valsts iestādē, kurā pirmssvētku dienās ir saīsināts darba laiks, tad tas attieksies arī uz 21. aprīli, kurā darba laikam vajadzētu būt saīsinātam.”

Labklājības ministrijas pārstāvis uzsver faktu par iestādēm, kurās pirmssvētku dienās darba laiks tiek saīsināts, jo ne visur tā ir. Visbiežāk tas ir tieši valsts iestādēs.

Tomēr tiek rekomendēts arī pašvaldības un privātās iestādēs strādājošajiem pieturēties pie darba dienas pārcelšanas un organizēt saīsināto darba dienu. Jāuzsver, ka tas ir tikai aicinājums, kuru var ņemt vai neņemt vērā.

TOP komentāri

 • Mark
  +1 +1 0

  Mark

  Ažiņa komercfirmas vergi mauks arī 1maijā brīvdienās nav☺Peļņa galvenā Cēsīs Market Vid gaidam uz pārbaudi
 • Brīvdiena
  0 0 0

  Brīvdiena

  Un tās 2 dienas pa vidu arī var brīvas, jo tāpat nekāda strādāšana nesanāks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl