2010. gada pērle: gailis un vistas Imantas mikrorajona dzīvoklī! “Bez Tabu” atskatās uz spilgtākajiem sižetiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Par godu “Bez Tabu” 20 gadu jubilejai atskatāmies uz spilgtākajiem sižetiem un stāstu varoņiem, kuri vērsušies redakcijā ar sev sasāpējušu jautājumu. 2010. gada aprīlī Imantas iedzīvotājam Mārtiņam katru rītu bija jāceļas ar gaiļa dziesmām, jo blakus esošā kaimiņiene dzīvoklī turēja gaili un vistas.

Tas, ka mājās un dzīvokļos tur suņus un kaķus, zivis un jūrascūkas, ir ierasta parādība, proti, tas ir normāli. Tāpat nevienu nepārsteigsi, pasakot, ka mājās ir trusis, kanārijputniņš, šinšila vai papagailis. Tomēr, uzzinot, ka kāds par savu mīļdzīvnieku izvēlējies gaili un vistas, ir pārsteidzoši. Arī citi kaimiņi pievienojas Mārtiņam, sakot, ka gaiļa dziedāšana traucē. Dziedāšana sākoties ap pusčetriem no rīta.

Gaiļa un vistu saimnieci sauc Tatjana. Viņa filmēšanas komandu iepazīstina ar gaili un divām vistām, kuras dzīvo pie viņas. Katram putnam dots savs vārds, un saimniece par tiem ļoti rūpējoties. Atzīst, ka dziedāšana varētu apkārtējiem traucēt, bet saka, ka vistas vēl esot jaunas – paaugšoties un kļūšot gudrākas.

Pārtikas un Veterinārais dienests norādījis, ka saimniekam ir jānodrošina, lai mājdzīvnieki apkārtējiem netraucētu.