“Varētu būt, ka šīs kaņepes satur narkotisko vielu.” Garāmgājējs Rīgas centrā novēro kaņepes, policija aicina ziņot

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

12 komentāri

“Rīgas centrā ieraudzīju kaņepes, kļuva nedaudz dīvaini, jo Latgalē pensionārei policija iznīcina visu lauku, jo esot aizdomas par narkotikām, bet te Rīgas centrā mierīgi katrs garāmgājējs var noplūkt sev pa stādiņam, vai par šo ir jāziņo policijai?” Vēstule, kuru saņem raidījums “Bez Tabu”, aculiecinieks pievienojis arī fotogrāfijas.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka augi tiešām ir Rīgas centrā, teritoriju no ielas atdala sēta, un tajā notiek būvdarbi. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē norāda, ka par šādām situācijām uzreiz ir jāziņo, un arī tagad inspektori jau bijuši konkrētajā vietā, un augi nosūtīti ekspertīžu veikšanai.

Irina Maistruka
VP Rīgas reģiona pārvaldes inspektore

Kaņepes var augt tikai dabā, tās ir aizliegts audzēt siltumnīcā un zem plēves, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd ir mainījušies laikapstākļi, ir kļuvis karstāks, var būt iespējamība, ka šīs kaņepes satur narkotisko vielu, jo to rada siltums.

Kaņepes var audzēt, bet tikai zem klajas debess, un īpašniekam jārēķinās, ja būs aizdomas, ka kaņepes satur narkotiskas vielas, augi var tikt izņemti un pārbaudīti. Ja ekspertīzē tiek atklāta narkotisko vielu klātbūtne, tad zemes īpašniekam, valdītājam vai pārstāvim tiek piemērota kriminālatbildība.