3 komentāri

Kamēr Saldus iedzīvotāja tālrunis atrodas garantijas remontā, mobilo sakaru operators piedāvā saviem klientiem maiņas ierīces.

Saldus iedzīvotājs šo iespēju izmanto. Liels ir viņa pārsteigums, kad telefonā ierauga vismaz trīs iepriekšējo lietotāju privātos datus: pases un autovadītāju apliecību kopijas, privāto WhatsApp saraksti un, galvenais, intīmas, pikantas fotogrāfijas, tostarp kailfoto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saldus iedzīvotājs pārliecināts, ka mobilo sakaru operatoram šī informācija bija jāizdzēš, pirms nodot telefonu citam klientam, kuru tas lieto divas līdz četras nedēļas.

Par mulsinošā satura iepriekšējo klientu privāto informāciju raidījums “Bez Tabu” paziņo pakalpojuma sniedzējam.

“Tele2” pārstāvis taisnojas, ka šādu ziņu saņem pirmo reizi. Informē, ka klientu apkalpošanas centra darbiniekiem ir jāpavaicā, vai klients izdzēsis savu informāciju, taču viņiem pašam tas neesot jādara, ja dod maiņas ierīci nākamajam klientam. Tā esot katra klienta atbildība.

Ja kāds neprot izdzēst informāciju, pirms nodod atpakaļ operatoram maiņas telefonu, iesaka lūgt palīdzību lietpratējam vai arī, nododot aparātu, mobilo sakaru operatora pārstāvim.

Olga Graudiņa, Datu valsts inspekcijas pārstāve

Mobilo sakaru operators ir atbildīgs par konkrēto ierīci un informāciju, kas ir tajā ierīcē. Viņam ir jāpārliecinās par to, ka tajā ierīcē nekā nav.

Ja tie ir iepriekšējā klienta dati, tad, protams, mobilo telefonu operatoram tie dati būtu jāizdzēš un jāizdzēš neatgriezeniski. Ja iepriekšējā klienta dati joprojām ir pieejami telefonā, tad, iespējams, saskatāms datu aizsardzības pārkāpums.

Aicina rakstīt iesniegumus, ja telekomunikāciju pakalpojuma sniedzējs nav nodrošinājums privātumu klientu datiem.

Foto

TOP komentāri

  • jojo
    0 0 0

    jojo

    vai tiešam ta bija? ...cik zinu neviens no mobilo sakaru operatoriem remonta laikā nepiedāvā maiņas tālruni,vismaz Saldū

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl