Nūdistiem draud naudas sods līdz 500 eiro, ja turpinās ignorēt policistu prasību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

59 komentāri

Saulkrastu pievārtē kopš neatminamiem laikiem pulcējas nūdisti jeb kailsauļotāji. Kaut viņu peldvieta atrodas nostāk no pilsētas pludmalēm, tajā nereti izveidojas konflikti ar ”apģērbtajiem” pludmales apmeklētājiem.

Saulkrastu pašvaldības policijas vīri nupat saņēma izsaukumu uz Inčupes pludmali, kur pulcējas kailsauļotāji. Pie likumsargiem vērsies kādas ģimenes galva, kurš sūdzējies, ka ar savām atvasēm nevar pastaigāties gar piekrasti, jo tur atrodas kaili vīrieši.

Likumsargi steigšus devušies konfliktu risināt un nūdistam norādījuši, ka nepieciešams apģērbties. Atrašanās sabiedriskā vietā bez apģērba var traktēt kā sīko huligānismu, par ko paredzēts naudas sods no 70 līdz 500 eiro. Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Inārs Zaharāns norāda, ka līdz šim uz nūdistu pludmali katrā sezonā tiek saņemti divi trīs izsaukumi, taču līdz šīm vietvaras likumsargi nav sodījuši nevienu kailsauļotāju. ”Teorētiski nūdistus var sodīt par sīko huligānismu. Aicinām uzvilkt peldbikses, kad viņi dodas peldēties.”

Problēma ir tajā, ka Saulkrastu novada dome līdz pat šim brīdim pludmalē nav novietojusi informatīvas zīmes, kas brīdinātu par priekšā esošo nūdistu peldvietu. Pēc ”Bez Tabu” intereses par šo jautājumu pašvaldības izpilddirektora vietnieks Aivars Gavars norāda, ka, visticamāk, to varētu izdarīt nākamajā sezonā, jo tagad jau esot par vēlu. Pašvaldība ļoti labi zina par nūdistu pulcēšanās vietu un ir to pieņēmusi, tomēr līdzekļi peldvietas labiekārtošanai netiks atvēlēti.

Aivars Gavars
Saulkrastu novada domes izpilddirektora vietnieks

”Ne visi kailsauļotāji ir ar labiem nodomiem. Ir arī tā saucamie virinātāji, kuri parādās arī šajā ganāmpulkā. Pats arī esmu redzējis tādu cilvēku, kuram patīk sevi eksponēt. Visticamāk, ka nākamsezon uzstādīsim informatīvu zīmi par nūdistu pludmales atrašanās vietu.”

Pašvaldībā gan neviens īsti nezina, kad nūdisti izvēlējušies Inčupes pludmali par savu pulcēšanās vietu, taču norāda, ka savā novadā gaida ikvienu ciemiņu.

Foto

TOP komentāri

 • Лера Цируле
  +44 +44 0

  Лера Цируле

  Tie plikie manu prāt mazāka problēma pludmalē, labāk būtu sodījuši tos kuri mēslo tur
 • Alise Rom
  +39 +39 0

  Alise Rom

  Šis bija viens no visu laiku smieklīgākajiem sižetiem! Nē, nu ne jau par sodu smēju, bet nu intervēt kailam citus kailos ir diezgan drosmīgi! Artūrs Špaks principā ir medaļu nopelnījis! ??
 • Anna Ķire
  +39 +35 -4

  Anna Ķire

  Paga, tad sanāk, ka cilvēks aiziet uz nūdistu pludmali, izģērbjas kā šajā vietā paredzēts, un tiek par to sodīts? Marazms kaut kāds. Saprastu ja dotos uz parastu peldvietu un tur par daudz atkailinātos, bet paredzētā vietā domāju, ka tas ir pilnīgi nesodāmi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl