24 komentāri

Jēdziens “persona, kura piedāvā seksuālus pakalpojumus par maksu” attiecināms uz abiem dzimumiem, savukārt vārds “prostitūta” pats par sevi ir sieviešu dzimtē. Turklāt sievietēm, seksuālo pakalpojumu sniedzējām, pat tikuši vairāki apzīmējumi – ielasmeita, prostitūta, m**ka!

Sižeta autores Baibas Runces Facebook.com profilā cilvēki dalījušies ar idejām, kā precīzāk un vienā vārdā dēvēt vīriešus – seksuālo pakalpojumu sniedzējus. Piemēri – šļuris, šmars, maukurs, mauks, gentlijs, slampis, pipeļštoks.

Nereti lietots vārds, runājot par vīriešiem – seksuālo pakalpojumu sniedzējiem, ir žigolo. Latviešu valodas vārdnīcā teikts, ka žigolo ir:

  • dejotājs, kas par samaksu deju lokālā dejo ar apmeklētājām.
  • vīrietis, kurš parazitē uz bagātu, vecu dāmu rēķina.

Mazāk dzirdēts un lietots vārds – alfonss:

  • Vīrietis, kas ir mīļākās apgādībā.

Izrādās, ka Latviešu valodas vārdnīcā ir atrodams vārds prostitūts:

  • Vīrietis, kas nodarbojas ar prostitūciju.

Foto

Tikai vārdam ir piebilde – novec., kas nozīmē, ka vārds nav ticis lietots, tāpēc esot novecojis. Tas, protams, nenozīmē, ka nedrīkst lietot vārdu prostitūts, bet, kāpēc gan neradīt jaunus apzīmējumus vīriešiem, kuri sniedz seksuālus pakalpojumus par maksu?

Ieraksti komentārā savu variantu!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl