“Lūdzu, lūdzu – vismaz vienreiz nedēļā!” Seksologi apelē pie kūtro latviešu sirdsapziņas

Sabīne Svitiņa BT

Autors: Sabīne Svitiņa BT

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

2 komentāri

Nesen veiktā pētījumā zinātnieki no Arizonas štata atklājuši, ka regulārs orgasms katru dienu uzlabo darbspējas. Cilvēki labprātāk dara savus ikdienas darbus, strādā cītīgāk, ir laimīgāki un cenšas tikt pa savām karjeras kāpnēm veiklāk uz augšu!

Zinātnieki no Arizonas štata divas nedēļas pētīja 159 precētu pāru ikdienas ritmu un seksa dzīvi. Rezultātā pāri, kuriem katru dienu ir regulārs sekss un orgasms, atzina, ka jūtas daudz apmierinātāki ar savu dzīvi un darbs viņiem vairs nesagādā stresu un grūtības. Kā apgalvo zinātnieki, labsajūtas efekts saglabājies gandrīz 24 stundas vienlīdz spēcīgi kā vīriešiem, tā sievietēm!

Rita Lasmane uzskata, ka ņemt un izraut no konteksta, ka sekss palīdz būt labākam darbā, ir stulbi. Ja cilvēkam nav stabilas partnerattiecības, kas viņu apmierina, un tiek grābts viens cilvēks pēc otra, tad agri vai vēlu iestājas frustrācija – jo daba pieprasa patstāvīgas attiecības.

Orgasma laikā izdalās daudzi hormoni, tostarp eiforijas hormons, kas nodrošina labsajūtu – mēs labāk jūtamies, gan fiziski, gan psiholoģiski, kā arī esam gandarīti un apmierināti! Kas nozīmē, – ja esam apmierināti, mēs arī esam labāki!

Rita Lasmane atklāj, ka šādi pētījumi par seksu pasaules pieredzē ir daudz. Piemēram, vienā pirms dažiem gadiem tika izpētīts, ka ar seksu būtu nepieciešams nodarboties savā darbavietā!

Foto