Latvijas vīriešu spermas kvalitāte pasliktinās ar katru gadu! Atrasti vainīgie!

4 komentāri
Latvijas vīriešu spermas kvalitāte pasliktinās ar katru gadu! Atrasti vainīgie!

Veselības inspekcijas rīcībā esošie dati apliecina, ka Latvijas vīriešu reproduktīvā veselība patiešām ar katru gadu pasliktinās. Par to savā praksē pārliecinājies arī seksologs Artūrs Vāvere. Parādījušies arī pirmie secinājumi par iespējamajiem vaininiekiem!

Rīgas Austrumu slimnīcas urologs Linards Rēdmanis uzskata, ka reproduktīvo orgānu veselību ietekmē vairāku apstākļu kopums: kādā vidē uzturamies, ar ko nodarbojamies un, ko ēdam.

Pirmais aizdomās turamais – ”apenes”

Veselības inspekcijas speciālisti atzīmē, ka aizvien biežāk dažādos ārvalstu pētījumos tiek norādīts, ka būtiski sēklinieku veselību ietekmē vīrieša apakšveļas izvēle! Tieši tā, lai cik stilīgi un modīgi neizskatītos pieguloša un cieša apakšveļa, tā kaitē vīrieša veselībai. Un maldīgs ir priekšstats, ka vīrieši par apakšveļas modi un izvēli nepiedomā. Savulaik raidījums Bez Tabu vēstīja, cik savdabīgus apakšveļas modeļus mēdz izvēlēties vīrieši.

Foto

Otrais uz apsūdzēto sola – ”pamperi”

Urīnu necaurlaidīgu autiņbiksīšu lietošana puikām no zīdaiņu vecuma – jā, arī šāda versija pēdējos gados aizvien biežāk tiek minēta kā iespējamais iemesls, kāpēc pieaugot daudzi vīrieši sastopas ar reproduktīvās veselības problēmām. Autiņbiksītes ilgstoši notur sēkliniekus cieši saspiestā pozīcijā un tas tālākai sēklinieku attīstībai neesot veselīgi.

Trešais peramais zēns – mobilais telefons

Visbeidzot par mobilajiem tālruņiem – ārsti apliecina, ka šobrīd esošie pētījumi pieļauj iespēju, ka negatīvu iespaidu uz spermatozoīdu kustīgumu varētu atstāt arī mobilo tālruņu radītais termālais efekts. Urologs Rēdmanis atzīmē, ka šajos pētījumos, joprojām liels uzsvars ir uz vārdu ”iespējams”.

Video

4 komentāri