Atjaunotais bruģis un koka arhitektūra, bet fonā prostitūtas čurā un duras. Vai to apkarot Rīgā nav iespējams?

1 komentārs
Atjaunotais bruģis un koka arhitektūra, bet fonā prostitūtas čurā un duras. Vai to apkarot Rīgā nav iespējams?
Foto: Ekrānuzņēmums

Kāda Bez Tabu skatītāja, kura acīmredzot dzīvo Rīgā, Pļavas un Lienes ielas apkaimē, raksta, ka viņai šķiet dīvaini, ka prostitūtas gaišā dienas laikā mierīgi atrodas uz ielas, gaida klientus, turpat nokārto dabiskās vajadzības un lieto apreibinošās vielas. Īpaši šie skati disonējot ar restaurēto vēsturisko bruģi un renovētajām koka arhitektūras mājām.

Skatītājas aktuālais jautājums  – vai tiešām nav likuma, kas ļautu šīs sievietes izolēt no sabiedrības, lai citiem cilvēkiem un bērniem nav jāskatās uz viņu izdarībām?
Līdzīgas ainas savā ikdienā piefiksējuši arī patrulējošie pašvaldības policisti:

Marina, ar ko nodarbojamies? Neko. Bērnu audzinu. Jā. Varu fotogrāfijas parādīt. Ar prostitūciju vairs nenodarbojies? Es vairāk nenodarbojos. Uz kurieni dodies? Uz mājām.

Tas ir fragments no Rīgas pašvaldības policijas sarunas ar sievieti, kurai likumsargi pārbauda dokumentus. Tas notiek, kad kopā ar viņiem apsekojam Pļavas, Asara, Lienes, Tallinas, Krāsotāju ielu. Apkaime, kura Rīgā jau izsenis zināma kā ”naktstauriņu” pulcēšanās vieta. Latvijā ar prostitūciju nodarboties nav liegts, ja vien to nedara uz ielas. Prostitūcija atļauta, ja sieviete ar to nodarbojas savā privātajā vai īrētā dzīvoklī. Ne visām ir tāda iespēja, un sievietes turpina pulcēties ielās. Ar visām no tā izrietošajām sekām.

Foto

Policijas darbinieki ir noformējuši administratīvā pārkāpuma protokolus arī par šādiem pārkāpumiem, bet tas notiek, ja nejauši gadās pieķert grēkotājus. Likumsargu pārstāvis skaidro, ka visu laiku izstāvēt klāt nevar. Kad parādās policija, viņas izliekas, ka iet savās gaitās, slēpjas, klienti brauc garām.

Šā gada laikā noformēti 19 protokoli par nodarbošanos ar prostitūciju neatļautās vietās.
Ja iedzīvotāji mana, ka pie viņu mājas regulāri pulcējas šādas sievietes, ir jāzvana policijai. Ja ir iespējams, jānodrošinās, lai nelūgtie viesi netiek pagalmos un nepiegāna tur kaktus. Pilsētas policisti saka, ka darīs visu, ko varēs, lai iedzīvotāju miers netiktu traucēts.

Video