Ženēvas motoršova spilgtākie un ērmīgākie eksponāti

1 komentārs
Ženēvas motoršova spilgtākie un ērmīgākie eksponāti
Foto: publicitātes foto

Pavasara autoizstāde izsenis slavena ar bagātīgo konceptauto klāstu, taču vienā eksemplārā izveidotā prototipa uzdevums ne vienmēr ir ieskicēt nākamā luksusauto vai SUV apveidus.

Dažkārt tas ir tīrākais dizaina vingrinājums ar mērķi demonstrēt autoru zinātību jeb “know-how” vai gluži vienkārši šokēt publiku. Šogad daudz asāk nekā jebkad tika diskutēts par to, vai automobilis bez stūres un pedāļiem vēl arvien ir automobilis vai drīzāk jauns pārvietošanās jeb mobilitātes rīks.

Nēerto jautājumu liek uzdot ne tikai tādi ekstravaganti objekti kā “Renault EZ-GO”, bet arī potenciālais elektriskā “Phaeton” priekšvēstnesis “Volkswagen I.D. Vizzion” – tradicionālo vadības ierīču nav ne vienam, ne otram.

Jāpiezīmē, ka spraigu un interesantu konkurenci pazīstamām un ne tik zināmām itāļu dizaina darbnīcām pēdējos gados rada agrāk nedzirdētas kompānijas no Ķīnas un Dienvidaustrumāzijas. Dažu potenciāls un finanšu kapacitāte pat ļauj trako ideju novest līdz reālai ielas vai sacīkšu mašīnai, kamdēļ var gadīties, ka Ženēvas izstādes “sliktais zēns” “Koenigssegg” spiests dalīt publikas uzmanību ar citiem, bet “Lamborghini” pirmais SUV modelis “Urus” nebūt nav visbiežāk fotografētais spēkrats.

Ženēvas autošovs sākas šodien, 8. martā, un turpināsies līdz pat 18. martam.

1 komentārs