Ženēvas autoizstāde vērs durvis ar gaidītām un negaidītām pirmizrādēm

1 komentārs
Ženēvas autoizstāde vērs durvis ar gaidītām un negaidītām pirmizrādēm
BMW X4 (Publicitātes foto)

Ar krosovera “Volvo XC40” pārliecinošu ievēlēšanu Eiropas Gada auto godā (325 punkti pret 242 otrās vietas ieguvēju “Seat Ibiza”) faktiski aizsākās laika atskaite līdz otrdienas rītam, kad 88. Ženēvas motoršovs pa īstam vērs durvis mēdiju pārstāvju tūkstošiem.

Kā jau ierasts pēdējos gados, vairums gaidāmo pirmizrāžu tīši vai netīši “izsūcās” cauri preses dienestu noteikto embargo cieši noslēgtajiem vārtiem, tā raisot dažādas spekulācijas par to, kurš ražotājs, dizaina firma vai konkrēts automobilis nokļūs spožākajās prožektoru gaismās. Pirmās preses konferences ar tām sekojošām jauno modeļu prezentācijām ieplānotas jau pašā rītā agrumā, bet apetītes raisīšanai piedāvājam ieskatu Ženēvas autoizstādes zvaigžņu parādē.

“JAGUAR i-Pace”

Jaguar i-Pace

“Jaguar i-Pace” kļuva par sensāciju ilgi pirms pavasara izstādes. Kāpēc? Tāpēc, ka ir 100% elektrisks, tāpēc, ka ir pirmais reālais “Tesla Model X” konkurents, turklāt realizējies sērijveida automašīnā pirms “Audi” un “Mercedes” analogiem. Elektromotoru kopējā jauda sasniedz 400 ZS, paātrinājums līdz 100 km/h ir 4,5 sekundes, bet sniedzamība ar vienu uzlādi 480 km. “Jaguar” sola, ka “i-Pace” sākuma cena būs zemāka nekā “Model X”, ko Eiropā vien pērn pārdeva 12 000 eksemplāru.

“VOLVO V40”

Foto: Publicitātes foto

“Volvo” jau tāpat “izcēlis džekpotu” ar negaidīto Gada auto titulu, taču gāzi neatlaiž. Ženēvā oficiāli debitē jaunais “Volvo V60” universālis, kas ārkārtīgi atgādina lielo V90. Stils ir nevainojams, tehnika – zināma, vien bagāžnieks varēja būt lielāks.

“BMW X4”

Foto: Publicutātes foto

Pirmais X4 izlaidums paslēpās populārā X6 ēnā, taču pie mums pieprasītais modelis ne visur ir tādā cieņā. Ar slaidāku, jutekliskāku un modernāku X4 bavārieši cer nezaudēt nišu.

“AUDI A6”

Foto: Publicitātes foto

Vēlreiz izgudrot velosipēdu nav iespējams? Ir! Jaunais “Audi A6” gandrīz nav mainījies izmēros, salīdzinot ar iepriekšēji modeli, taču megatehnoloģiskā flagmaņa A8 apveidi un tehnika paceļ tik iecienīto modeli jaunos augstumos. Nemeklējiet A6 salonā kaut vienu analogo rādītāju – viss ir “fully digital”.

“Peugeot 508”

Foto: Publicitātes foto

Spožākā pērle tautas klasē bez šaubām ir jaunais “Peugeot 508”. “Audi A7 Sportback” līdzīgas virsbūves līnijas vien ir ko vērtas, bet jūs vēl neesat redzējuši salonu…

“LEXUS LS500h”

Foto: Publicutātes foto

“Lexus” cītīgi pilda mājasdarbu un piedāvā mums vēl vienu hibrīdkrosoveru, šoreiz UX. Lielākais ieguvums ir interjers, kas daudz aizguvis no “Lexus” flagmaņa LS500h.

“CUPRA”

Foto: Publicitātes foto

Pazīstams auto, bet nepazīstams logo? Protams – kopš šī brīža visi jaudīgie “Seat” modeļi tiks pārdoti zem ekskluzīvas “Cupra” zīmola. Pirmā “Cupra” nav slikta – “Ateca” krosovers ar 300 zirgspēkiem.

“TOYOTA AURIS”

Foto: Publicitātes foto

Bet šis ieskats jeb “teaser”, iespējams, jau būs novecojis, kad to apskatīsit. “Toyota” bieži nelutina ar pa īstam svarīgām pirmizrādēm, tomēr “Golf”, “Astra” un “Civic” tiešais sāncensis “Auris” ir pietiekams iemesls šampanieša upēm.

1 komentārs