Zemitāna tilts nebraucams būs vismaz līdz aprīlim; ātrāk nopietnus remontus veikt neiespējami

4 komentāri
Zemitāna tilts nebraucams būs vismaz līdz aprīlim; ātrāk nopietnus remontus veikt neiespējami
Zemitāna tilts (JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS)

Katastrofālā stāvokļa dēļ uz Zemitāna tilta no 5. februāra ļauts braukt vien ar ātrumu 30 kilometru stundā. 

Bedru pamatīgāka lāpīšana uz tilta notikšot vien pēc pāris mēnešiem, kad gaisa temperatūra būs plusos. Iedzīvotāji sūdzas par bedrēm gandrīz uz visām Rīgas ielām, tikmēr amatpersonas aicina vadītājus būt ļoti piesardzīgiem.

Sociālos tīklus pārpildījuši attēli no Rīgas ielām. Liels pārsteigums daudziem braucējiem bijis uz Zemitāna tilta, kas ilgstoši ir ļoti bēdīgā stāvoklī. Tagad uz tā uzstādīta ātruma ierobežojuma zīme. Tagad tur drīkst braukt ar 30 kilometriem stundā. Un pamatoti. Ceļš ir ļoti sliktā stāvoklī. Bedres tiek regulāri lāpītas, bet ātri izšķīst. Uz ceļa netīrumu, asfalta gabali, kas lido automašīnu vējstiklos.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola norāda: “Šīs bedres tiek labotas, izmantojot auksto asfaltbetona tehnoloģiju. Tā ir kā ātrā palīdzība, novēršot bedres. Lai veiktu remontdarbus pēc pilnas tehnoloģijas, jāsagaida, lai gaisa temperatūra ir +5…+10 grādi, lai var veikt ar karsto asfaltbetonu. Vismaz līdz pavasarim – marts, aprīlis – saglabāsies ierobežojumi.”

Pašvaldība aicina vadītājus būt uzmanīgiem, braucot pa jebkuru ielu Rīgā.

“Visā Rīgā veidojas strauji bedres. Pagaidām nav pieņemts lēmums par citām ielām, ka tur vajadzētu samazināt braukšanas ātrumu,” norāda Ahuna-Ozola.

Torņakalnā izveidojusies aptuveni pusotra metru dziļa bedre. Izrādās, iegruvums izveidojies virs “Rīgas ūdens” fekālās kanalizācijas caurulēm, un Rīgas domes Satiksmes departaments iestādi par to brīdinājis jau pirmdien.

“Lieki izdevumi, ja pārsista riepa. Tas mani uztrauc,” norāda rīdzinieks Guntis.

Satiksmes departamentā skaidro, ka prasības par pārsistajām riepām masveidā vēl iedzīvotāji nesniedz, šādos gadījumos parasti ar iesniegumiem vēršas pie apdrošinātājiem, kas tālāk jautājumus kārto ar pašvaldību.