Komentāri
Zem izsoles āmura viena no retākajām sporta mašīnām pasaulē  – Mc Laren F1 superauto
FOTO: SCANPIX

Autokolekcionāriem ir iemesls meklēt biezu naudas maku. Zem izsoles āmura nokļuvusi viena no retākajām sporta automašīnām pasaulē – jaunu īpašnieku meklē 1998. gada izlaiduma Mc Laren F1 superauto.

Tādi auto kā McLaren F1 ļoti reti nonāk publiskā pārdošanā, un katrreiz, kad kāds kaut kur tiek sadauzīts, pārējiem cenas automātiski paceļas. 90.-tajos gados Mclaren uzbūvēja vien 64 šā modeļa automašīnas, no kurām piecas pārstāvēja īpašo Lemānas sēriju – un šis ir viens no pieciem ekskluzīvajiem 680 zirgspēku superauto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1998. gadā ražotais, oranžais superkārs līdz šim ir piederējis kādam privātam autokolekcionāram. Viņa garāžā pavisam atradās vairāk nekā 20 sporta un sacīkšu auto, kas dienas gaismu ieraudzījuši laika posmā pēc 2 pasaules kara. Tagad visi spēkrati nonākuši Sothby izsoļu nama rokās. Tā ir lielākā privātā sporta un sacīkšu auto kolekcija, kas jebkad nonākusi zem āmura.

Izsoļu nama pārstāvis atzīst, ka McLaren F1 ir viena no trijām kolekcijas spožākajām pērlēm, un, lai kļūtu par šā spēkrata īpašnieku, vajadzīgas dziļas kabatas. Tiek lēsts, ka auto varētu tikt nosolīts par 12 līdz 15 miljoniem dolāru. Var uzskatīt, ka šī bijusi labāka investīcija, nekā viens otrs nekustamais īpašums – sākotnējais pircējs šo auto 1998. gadā nopirka par vienu miljonu dolāru.

Kopumā anonīmā īpašnieka autokolekcija varētu tikt pārdota par vairāk nekā 65 miljoniem dolāru. Visprāvākās summas izsoļu nams cer saņemt par 1959. un 1964. gada izlaiduma Ferrari.

Lasi vēl