“Zebras” videopamācība – kā droši un bez raizēm nomainīt automašīnas riteni

2 komentāri

Pārsista un caura riepa – tā ir situācija, no kuras bīstas teju visi autovadītāju un kas parasti tiek piedzīvota visnepiemērotākajos apstākļos, vietās un diennakts stundās. Raidījums “Zebra” sagatavojis lielisku videopamācību, kā droši nomainīt saplēsto riteni.

Vissvarīgākās lietas ir domkrats un riteņa skrūvju atslēga, un, protams, rezerves ritenis. Ja pirmos divus uz ceļa varētu aizdot arī kāds garāmbraucošs šoferis, tad ar rezerves riteņa aizlienēšanu varētu sanākt grūtības. Tāpēc labāk automašīnā pārvadāt visas trīs iepriekš minētās lietas.

Ja riteņa nomaiņa jāveic diennakts tumšajā laikā, tad lieti noderēs arī atstarojošā veste.

Pirms sākt riteņa nomaiņu, nepieciešams automašīnu ieslēgt pārnesumā un novilkt vai aktivizēt stāvbremzi.

Lai riteņa nomaiņu padarītu maksimāli drošāku, vēlams zem pretējās puses riteņa novietot atbalstu – akmeni, dēļa vai koka gabalu vai kādu citu izturīgu materiālu, priekšmetu.

Pirms automašīnas pacelšanas ar domkratu, nepieciešams atslābināt nomaināmā riteņa skrūves. Kad domkrats būs pacelts, to būs krietni grūtāk izdarīt.

Domkrats jānopozicionē nomaināmā riteņa tuvumā tam īpaši paredzētā vietā. Automašīnu paceļ līdz brīdim, kad ritens vairs neskaras pie zemes. Savukārt pēc tam pilnībā atskrūvē visas skrūves, tās novietojot redzamā vietā, proti, lai nepazūd.

Jāpiebilst, ka riteņa nomainīšanas laikā neviens no automašīnas nekāptu ārā vai iekšā. Vislabāk, ja automašīnas salonā nav neviena pasažiera, lai būtu maksimāli mazāks svars.

Uzliekot rezerves riteni, to arī pieskrūvējam, bet – veicot skrūvju pievilkšanu – izmantojam katru otro stūri, līdz visas skrūves ir pievilktas.

Pēc tam jau automašīnu var nolaist no domkrata un vēlreiz pievilkt skrūves, kā arī neaizmirst noņemt iepriekš noliktos atbalstus zem pretējā riteņa.

TOP komentāri

 • @RaitisMr
  0 0 0

  @RaitisMr

  Tā.. Ak vai tanī valsti kur esi..
  Nevar atskaņot autortiesības dēļ vāks..
  Kd viņi skatījās citu valsts saturu halava un nemaksāja pie manim bija labi..
  Bet redzi kad pašiem... Fuck..
  Kur esi Beļģija
  Re kā ir ar viņiem.. Uzreiz trīc par avu naudu.. Aaa mana nauda Aaa taa ir mana nauda...
  Fuck kas laikā gaitā paradas
 • kutina
  0 0 0

  kutina

  beidziet tacu noladetie kropli visur gruzt tas piderigas reklamas kaut jus uzrautu gaisa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl