“Zebra” skaidro: Kā pareizi braukt pa ērmīgo 14. profila ceļu

Komentāri

Tā dēvētais 14. profila ceļš Latvijā tika atklāts nu jau tālajā 2004. gadā, taču, kā pārvietoties pa šo ērmīgo šoseju, atsevišķiem šoferiem joprojām ir neatminēta mīkla.

Lielākā daļa vadītāju jau zina, ka ir jāpabrauc malā, lai palaistu ātrākos braucējus, kuri savukārt ar to rēķinās un veic apdzīšanu. Taču problēma sākās tad, kad priekšā ir kāds krustojums un pa malu vairs nevar pabraukt vai arī tad, kad divi autovadītāji izdomā iebraukt vidū reizē. Nevar noliegt, ka šāda satiksme padara ceļu satiksmes dalībniekus nervozus.

Šoferiem vienmēr der paturēt prātā, ka izgriežoties uz 14. profila ceļa vajag palūkoties apkārt – vai kāds nepārvietojas pa tā malu. Neuzmanība var dārgi maksāt.

Latvijas Valsts ceļu Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns mudina šāda veida brauktuvi uztvert kā parastu divu joslu ceļu. “Pretī braucošiem vadītājiem būtu jābrauc katram savā joslā un tur nevajadzētu neko vairāk izdomāt,” viņš saka. Komentējot plato asfaltēto nomali, viņš skaidro, ka tā nepieciešamības gadījumā autovadītājam dod iespēju pabraukt malā un palaist garām operatīvos dienestus vai arī apsteigt kādu izteikti lēnāku transportlīdzekli.

Tomēr problēmu rada tas, ka satiksmes intensitāte ir krietni pieaugusi un, aiz pieklājības palaižot kādu garām, atpakaļ “normālajā” braukšanas joslā tik drīz vien neizdosies iekārtoties. Paraugoties satiksmes noteikumos, izrādās, ka aiz šīs nomales līnijas drīkst apturēt spēkratu un doties, piemēram, peldēties vai sēņot.

Braucot pa šāda veida ceļu nereti autovadītāji grēko un nemaz nerāda pagriezienus. Saprotams ir tas, ka šis ceļš ir ļoti neparocīgs un valstij nav naudas, par ko uzbūvēt jaunu joslu un pārveidot to par divu joslu šoseju, tāpēc vēl kādu laiku autovadītājiem nāksies samierināties.

Lasi vēl