“Volkswagen” paziņo, ka beigs ražot slavenās “vabolītes”

58 komentāri
“Volkswagen” paziņo, ka beigs ražot slavenās “vabolītes”
Foto: AFP/Scanpix

Autobūves uzņēmums “Volkswagen” 2019. gadā beigs ražot slavenās “vabolītes”, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Uzņēmums gan skaidro, ka pirms tam izlaidīs divus pēdējos šādu automobiļu modeļus, – gan kupejas tipa automobili, gan “vabolīti” ar paceļamu jumtu. Šie modeļi ietvers atsauces uz agrākām versijām, un to cena būs no 23 045 ASV dolāriem uz augšu.

“”Vabolītes” zaudēšana pēc trim paaudzēm, apmēram septiņiem gadu desmitiem, izraisīs daudz emociju no “vabolītes” fanu puses,” sacīja “Volkswagen Group of America” vadītājs Hinrihs Vebkens. Vienlaikus viņš tomēr neizslēdza iespēju, ka “vabolīte” kādreiz var pieredzēt atdzimšanu.

Lēmums pārtraukt ražot “vabolītes” pieņemts laikā, kad “Volkswagen” liek uzsvaru uz elektromobiļu un uz ģimenēm orientētu lielāku automašīnu būvēšanu.

“Vabolīšu” debija ASV notika pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, un tās popularizēja Disneja kinostudijas 1968. gada filma “The Love Bug” (“Mīlas kukainis”).

To pārdošana ASV tika pārtraukta 1979. gadā, bet šo automobiļu ražošana turpinājās Meksikā un Brazīlijā. “Volkswagen” 1997. gadā ASV sāka ražot “jauno vabolīti” (“New Beetle”).

“Vabolītes” pirmsākumi tomēr saistās ar nacionālsociālistu varas laiku Vācijā, kad autobūves inženieris Ferdinands Porše izstrādāja šo automobili ar Ādolfa Hitlera atbalstu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl