Komentāri
Visbiežāk sievietes autovadītājas neievēro ceļazīmes un pārkāpj ātrumu
FOTO: Flickr

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija liecina, ka gada laikā sieviešu autovadītāju skaits pieaudzis par 3651, pārsniedzot 347 tūkstošu atzīmi jeb 41% no kopējā šoferu skaita. Pērn dāmu – autovadītāju īpatsvars bija 40%, bet vēl pirms desmit gadiem, 2004. gadā – vien 32%. Tas nozīmē, kas ar katru gadu sievietes nostiprina savas pozīcijas ceļu satiksmē.

Lai arī sieviešu autovadītāju īpatsvars tuvojas teju pusei no visu šoferu skaita, taču 2014. gadā dāmas bija iesaistītas tikai 24,5% jeb vienā ceturtajā daļā no kopējā satiksmes negadījumu skaita. Tas nozīmē, ka viņas ir uzmanīgākas un atbildīgākas ceļu satiksmes dalībnieces; to arī apliecina starptautiskie satiksmes drošības pētījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot datus pa ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto dalībnieku kategorijām (transportlīdzekļa vadītājs, gājējs, velosipēdists, mopēdists, kvadriciklists), 2014. gadā visliekākais sieviešu īpatsvars bija kategorijā “kvadriciklists” – 50% jeb 12 dāmas no visiem negadījumos iesaistītajiem kvadriciklistiem. Tas arīdzan nozīmē, ka sievietes arvien vairāk uzdrīkstas, kā arī izvēlas eksotiskākus transportlīdzekļus. Savukārt sievietes bija 6% jeb sešas no kopējā satiksmes negadījumos iesaistīto mopēdistu skaita.

Biežākie sieviešu pārkāpumi ceļu satiksmē 2014. gadā – vairāk nekā 3500 sieviešu pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās vai dzīvojamajās zonās. Otrs biežākais pārkāpums varētu tikt raksturots kā gana sievišķīgs – rīkojuma ceļa zīmju neievērošana, piemēram, braukt pa labi, braukt pa kreisi vai braukt pa loku; 2014. gadā šādu pārkāpumu skaits bijis teju 1670.

Trešais biežākais pārkāpums – braukšana bez OCTA polises (šādi pārkāpumi 2014.gadā bija nedaudz vairāk kā 1600). Savukārt nākamie biežākie sieviešu pārkāpumi – braukšana “pie sarkanā” jeb luksofora aizliedzošā signāla neievērošana (1390) un braukšana bez tehniskās apskates (1386). Atšķirībā no vīriešiem ļoti minimāls ir to sieviešu skaits, kuras sodītas par transportlīdzekļu vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē.

2014. gadā visvairāk sieviešu – teju desmit tūkstoši, saņēmušas pa vienam pārkāpumu uzskaites punktam, divus punktus – 6637, četrus punktus – 2836, trīs punktus – 1285. Savukārt maksimumu jeb 16 pārkāpumu uzskaites punktus 2014. gadā “nopelnījušas” 12 sievietes, salīdzinājumam – 16 punktus “nopelnījušo” vīriešu skaits pārsniedz 200.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl