Visbiežāk negadījumos cietuši ”Honda” motociklu vadītāji

Komentāri
Visbiežāk negadījumos cietuši ”Honda” motociklu vadītāji
Foto: LETA

No visām pieteiktajām motociklistu apdrošināšanas atlīdzībām visvairāk jeb 25% veido pieteikumi no negadījumos iekļuvušiem ”Honda” zīmola motocikliem, apkopojusi apdrošināšanas sabiedrība BTA.

17% no visiem pieteiktajiem negadījumiem, kuros iesaistīti motociklisti, ir cietuši ”Kawasaki” un ”Yamaha” markas motociklu vadītāji.

Lielākā daļa jeb 58% no negadījumiem ir reģistrēti Rīgā. Savukārt Rīgas reģionā un Kurzemē reģistrēti attiecīgi katrā pa 11 % no kopējā negadījumu skaita, bet Zemgalē – 10 % negadījumu, liecina statistikas dati.

Šā gada pirmajā pusgadā motociklu pirmreizējo reģistrāciju skaits ir sasniedzis 384 vienības, kas ir par 14% vairāk nekā 2013. gada pirmajā pusgadā, kad tika reģistrēti 336 motocikli. Populārākie reģistrētie motociklu zīmoli šogad bijuši ”BMW”, ”Harley Davidson” un ”Honda”, liecina Auto Asociācijas dati.

Visbiežāk – 67 % no visiem motociklu KASKO atlīdzību pieteikumiem – negadījumi notikuši, motociklam saskrienoties ar automašīnu. 13 % gadījumu motociklam radīti bojājumi, uzbraucot stāvošam transportlīdzeklim, 7 % gadījumu -, iebraucot bedrē, bet 3 % gadījumu – apgāžoties.

Kopumā BTA pēdējo trīs gadu laikā BTA saņēmusi 92 motociklu KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par gadījumiem, kuros cietuši motociklu vadītāji vai nodarīti bojājumi motociklam, un izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzībās vairāk nekā 150 415 eiro.

Lasi vēl