Komentāri
Visā Latvijā tiek veikta aktīva brauktuvju attīrīšana, ziņo ceļu uzturētājs
FOTO: LETA

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs visā valsts teritorijā veic brauktuvju aktīvu attīrīšanu no sniega un apstrādā ar pretapledojuma materiāliem. Pēdējās diennakts laikā ceļu uzturēšanā ziemas dienesta tehnika iesaistīta nepārtraukti. Šobrīd iesaistītas vairāk kā 75 ziemas dienesta tehnikas vienības, informē uzņēmums Latvijas valsts ceļi (LVC).

Kopš vakardienas autoceļu attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu slīdamības novēršanu veikta 7 200 km garumā, brauktuves no sniega attīrītas 1 200 km kopgarumā, brauktuvju slīdamība novērsta 2 300 km garumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atgādinām, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs (A – augstākā uzturēšanas klase, A1, B, C, D – zemākā uzturēšanas klase) un tiek uzturēti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek tīrīti no sniega un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem valsts galvenie autoceļi, pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi, atbilstoši to uzturēšanas prasībām. Līdz ar to pie nelabvēlīgiem laika apstākļiem (ilgstoša snigšana, putenis, vētra u.c.) braukšanas apstākļi starp dažādām ceļu uzturēšanas klasēm atšķiras.

Autoceļus ar pretapledojumu materiāliem apstrādā, lai uzlabotu braukšanas apstākļus un satiksmes drošību. Jāņem vērā, ka ceļš var būt slidens arī pēc tam, kad ir nokaisīts. Ar kaisīšanu tiek mazināta apledojuma iespējamība, līdz ar to autovadītājiem ir jāizvēlas piemērots braukšanas ātrums, jo ceļa stāvoklis ziemā var strauji mainīties. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, ja autoceļu brauktuves temperatūra ir zemāka par -6?C, no sniega un ledus brīva brauktuve netiek prasīta.

Aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas pamatprincipus – jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl