“Viņš visu laiku mētājās!” Aculiecinieks stāsta par notikumiem uz Liepājas šosejas pirms traģiskās avārijas

9 komentāri
“Viņš visu laiku mētājās!” Aculiecinieks stāsta par notikumiem uz Liepājas šosejas pirms traģiskās avārijas
EKRĀNUZŅĒMUMS

Iespējams, ceturtdienas traģisko avāriju uz Liepājas šosejas, kur bojā gāja divi cilvēki, varēja novērst. Kāds autovadītājs aptuveni pusstundu pirms traģiskās sadursmes policiju brīdināja par vienu no šoferiem, kurš uz ceļa esot uzvedies neadekvāti.

Policija gan tajā brīdī nav varējusi uz izsaukumu izbraukt un, iespējams, novērst traģēdiju.

Aculiecinieks Ilgvars Šics ceļā uz Liepāju vienu no avārijā iesaistītajiem kravas auto – SIA “Akatrans” piegādes automašīnu, kas ir “Maxima Latvija” sadarbības partneris un piegādā produkciju veikaliem, pamanījis jau dažus kilometrus aiz Skrundas.

“Viņš visu laiku mētājās. No vienas puses uz otru pusi, tad uz grantēto pusi, tad pretējā joslā. Es viņam “uzpīpināju”, pamirkšķināju, viņš nereaģēja. Tad es redzēju, ka pretī brauc mašīna, viņš gāja purns purnā ar tām mašīnām. Tad viņš griež asi stūri pa labi. Skaidrs bija, ka tur kaut kas nav kārtībā,” stāsta Šics.

Pēc tam, kad Ilgvaram izdevās auto apdzīt, viņš vēlējies par to ziņot arī policijai.

“Pazvanīju 112, lai savieno ar policiju. Ar kādu policiju viņi mani savienoja, nezinu. Es pateicu, ka cilvēks neadekvāti uzvedas pie stūres, nosaucu numura zīmes, un policija solīja, ka reaģēs. Un es viņiem vēl atkārtoju tajā sarunā, – lūdzu reaģējiet,” pauž Šics.

Taču policija nepaspēja auto pārtvert. Pēc 30 minūtēm policija saņēma jau citu zvanu, – ka Durbes novada Vecpils pagastā notikusi divu smago automašīnu sadursme. Viena no tām – tā pati mašīna, par kuru ziņoja Šics. Tagad viņš pārmet Valsts policijai, ka tā nav reaģējusi uz viņa izsaukumu. Policija gan apstiprina, ka izsaukumu bija saņēmusi. 

“Varam apstiprināt, ka vakar plkst. 13.01 saņemta informācija par aizdomīgu autovadītāju uz autoceļa A9. Tā nekavējoties tika nodota tuvākajiem Valsts policija norīkojumiem, kuri tajā brīdī formēja Ceļu satiksmes negadījumu Liepājā un strādāja uz autoceļa P105 un P108. Diemžēl nelaime notika pirms paspējām ierasties,” tā TV3 Ziņām norāda Valsts policija.

Valsts policija šobrīd vērtē reaģēšanu uz saņemto informāciju, tostarp, kā notikusi informācijas apmaiņa. Lai gan aculiecinieks uzskata, ka autovadītājs bijis alkohola reibumā, policija šobrīd to nevar apstiprināt. Taču norāda, ka ir sākta arī tiesu medicīniskā ekspertīze, lai noteiktu nāves cēloni, kā arī to, vai kāds no vadītājiem ir bijis alkoholisko vielu ietekmē.