“Viltus invalīdi” pārņēmuši Rīgas invalīdu stāvvietas

2 komentāri

Rīgas dome nodrošina, ka vairāk nekā 2% autostāvvietu pilsētā ir paredzētas cilvēkiem ar invaliditāti, taču šīs bezmaksas stāvvietas nereti aizņem gan nekauņas, gan krāpnieki. Rīgas stāvvietas teju pārpildījuši šādi “viltus invalīdi”.

“Šī vieta domāta invalīdiem, esi pateicīgs Dievam, ka tava ir mazliet tālāk” – šādus uzrakstus ne reizi vien gadās redzēt invalīdu autostāvvietu tuvumā, taču ne visus šie vārdi uzrunā. Invalīdu stāvvietas taču ir tik ļoti ērtas – tās atrodas tuvāk lielveikala durvīm, tuvāk krustojumam, tuvāk poliklīnikai vai kādai citai iestādei, un tad, kad visur citur vietas ir aizņemtas, tur var atrasties kāds brīvs stūrītis. Ja ar automašīnu, kas stāvēšanai novietota invalīdu stāvvietā, brauc invalīds, logā jābūt novietotai invalīdu stāvvietas izmantošanas kartei, kas nu jau kādu laiku ir vienādas visā Eiropā. Cilvēks ar invaliditāti tādu saņem par velti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, tiem, kam ar invaliditāti nav nekāda sakara, sods par “parkošanos” speciālajās stāvvietās ir piecdesmit pieci eiro. Tāpēc gan likumsargu, gan mūsu novērojumi liecina, ka cilvēki īpaši ielās cenšas būt apzinīgi. Taču citādāk ir lielveikalu stāvvietās, jo tur policija manāma retāk.

Taču patiesā problēma slēpjas pat ne gluži šajos dažos indivīdos, kuriem šķiet, ka invalīdu stāvvietas ir domātas viņu ērtībām un viņi riskē ar soda maksāšanu un “parkojas” bez nepieciešamajām atļaujām, bet faktā, ka daudzi autovadītāji izmanto invalīdu stāvvietu kartes, kuras nemaz nepieder viņiem. Likums atļauj karti lietot arī tad, ja vedat pasažieri – invalīdu. Tad nu sākas stāvvietu karšu aizņemšanās. Šīs problēmas esamību atzīst arī invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons.

Bieži vien tiem, kuriem invalīdu stāvvietas ir tiešām vajadzīgas, ir nepatīkami noskatīties uz jaunajiem, spriganajiem cilvēkiem, kuri, izmantodami invalīdu kartes, nemaksā par stāvvietām un veikli skraida apkārt pa pilsētu.

Diskusijas par sabiedrības izpratnes līmeni, audzināšanu, toleranci var izvērsties ilgas un plašas, taču vienā brīdī visus cilvēkus nepāraudzināsi. Jautājums – ko darīt, lai invalīdu stāvvietās stāvētu tikai invalīdu lietošanā esošas automašīnas?

Video:

TOP komentāri

 • lolita
  +1 +1 0

  lolita

  Tiešām, par pamatu blokiem , tas būtu ideāls variants!
  Pie mums Jelgavā arī mašīnās noparko viltus invalīdi. Tas tā turpinās jau gadiem, bet policijai tas vienkārši neinteresē. Ļoti bieži tas notiek RAF rajonā pie Supernetto veikala autostāvvietā.
 • Kaspars Atāls
  +1 +1 0

  Kaspars Atāls

  Būtu man auto evakuātors ar manipulātoru. Tad parādītu tiem GARĪGAJIEM INVALĪDIEM kur neparkoties. Saliktu pamatu blokus apkārt mašīnai lai nevar izbraukt-tas būtu labāks sods nekā 55 euro. Atbildīgie par stāvvietām varētu apsvērt šādu variantu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl