“Viltus invalīdi” pārņēmuši Rīgas invalīdu stāvvietas

3 komentāri
“Viltus invalīdi” pārņēmuši Rīgas invalīdu stāvvietas
Foto: LETA

Rīgas dome nodrošina, ka vairāk nekā 2% autostāvvietu pilsētā ir paredzētas cilvēkiem ar invaliditāti, taču šīs bezmaksas stāvvietas nereti aizņem gan nekauņas, gan krāpnieki. Rīgas stāvvietas teju pārpildījuši šādi “viltus invalīdi”.

“Šī vieta domāta invalīdiem, esi pateicīgs Dievam, ka tava ir mazliet tālāk” – šādus uzrakstus ne reizi vien gadās redzēt invalīdu autostāvvietu tuvumā, taču ne visus šie vārdi uzrunā. Invalīdu stāvvietas taču ir tik ļoti ērtas – tās atrodas tuvāk lielveikala durvīm, tuvāk krustojumam, tuvāk poliklīnikai vai kādai citai iestādei, un tad, kad visur citur vietas ir aizņemtas, tur var atrasties kāds brīvs stūrītis. Ja ar automašīnu, kas stāvēšanai novietota invalīdu stāvvietā, brauc invalīds, logā jābūt novietotai invalīdu stāvvietas izmantošanas kartei, kas nu jau kādu laiku ir vienādas visā Eiropā. Cilvēks ar invaliditāti tādu saņem par velti.

Savukārt, tiem, kam ar invaliditāti nav nekāda sakara, sods par “parkošanos” speciālajās stāvvietās ir piecdesmit pieci eiro. Tāpēc gan likumsargu, gan mūsu novērojumi liecina, ka cilvēki īpaši ielās cenšas būt apzinīgi. Taču citādāk ir lielveikalu stāvvietās, jo tur policija manāma retāk.

Taču patiesā problēma slēpjas pat ne gluži šajos dažos indivīdos, kuriem šķiet, ka invalīdu stāvvietas ir domātas viņu ērtībām un viņi riskē ar soda maksāšanu un “parkojas” bez nepieciešamajām atļaujām, bet faktā, ka daudzi autovadītāji izmanto invalīdu stāvvietu kartes, kuras nemaz nepieder viņiem. Likums atļauj karti lietot arī tad, ja vedat pasažieri – invalīdu. Tad nu sākas stāvvietu karšu aizņemšanās. Šīs problēmas esamību atzīst arī invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons.

Bieži vien tiem, kuriem invalīdu stāvvietas ir tiešām vajadzīgas, ir nepatīkami noskatīties uz jaunajiem, spriganajiem cilvēkiem, kuri, izmantodami invalīdu kartes, nemaksā par stāvvietām un veikli skraida apkārt pa pilsētu.

Diskusijas par sabiedrības izpratnes līmeni, audzināšanu, toleranci var izvērsties ilgas un plašas, taču vienā brīdī visus cilvēkus nepāraudzināsi. Jautājums – ko darīt, lai invalīdu stāvvietās stāvētu tikai invalīdu lietošanā esošas automašīnas?

Video:

TOP komentāri

 • lolita
  +1 +1 0

  lolita

  Tiešām, par pamatu blokiem , tas būtu ideāls variants!
  Pie mums Jelgavā arī mašīnās noparko viltus invalīdi. Tas tā turpinās jau gadiem, bet policijai tas vienkārši neinteresē. Ļoti bieži tas notiek RAF rajonā pie Supernetto veikala autostāvvietā.
 • Kaspars Atāls
  +1 +1 0

  Kaspars Atāls

  Būtu man auto evakuātors ar manipulātoru. Tad parādītu tiem GARĪGAJIEM INVALĪDIEM kur neparkoties. Saliktu pamatu blokus apkārt mašīnai lai nevar izbraukt-tas būtu labāks sods nekā 55 euro. Atbildīgie par stāvvietām varētu apsvērt šādu variantu.
 • Kiyija
  0 0 0

  Kiyija

  Bet vai neesiet aizdomājušies, ka varbūt cilvēkam, kuram ir iespēja šādu karti izmantot, dara to tāpēc, ka ir apriebies nemitīgi, ka tiek apskādēta automašīna ŠAURAJĀS autostāvvietās!!! Kad beidzot autostāvvietas tiks iekārtotas tāda platuma, lai cilvēks var normāli iekāpt un izkāpt, un neuztraukties par automašīnas durvju noskrāpēšanu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl