VIDEO! Pēc nesen veikta bedrīšu remonta ceļa stāvoklis pietuvojies stadijai “neizbraucams”

0 Komentāru
VIDEO! Pēc nesen veikta bedrīšu remonta ceļa stāvoklis pietuvojies stadijai “neizbraucams”
Ekrānšāviņi no aculiecinieka video!

Šosejas Bauska-Dobele posmā Eleja-Vilce nesen tika veikts bedrīšu remonts, taču īsi pēc remonta situācija, iespējams, uz šā autoceļa ir vēl traģiskāka nekā iepriekš. Daži šoferi pat drošāku uzskata braukšanu pa ceļa nomali, nevis “salaboto” ceļu.

“Fantastiski saremontētais ceļš Eleja-Vilce,” īsi un kodolīgi šos darbus komentē aculiecinieks, kurš ar video dalījies sociālajā tīklā Facebook. Dažu dienu laikā video guvis sociālo tīklu lietotāju lielu atsaucību – to aplūkojuši jau 37 tūkstoši cilvēku.

Latvijas Autoceļu uzturētājs portālam Skaties.lv skaidroja, ka tik traģiska situācija ir aptuveni 500 metru garā posmā, proti, no autoceļa 35,300 līdz 35,847 kilometram. Šis autoceļa posms ir avārijas stāvoklī.

“Ceļa seguma konstrukcija ir ļoti novecojusi, un tajā ir “bedre pie bedres”. Ik gadu bedres tiek remontētas, izmantojot šķembu un bitumena emulsiju tehnoloģiju. Šī ir metode, kas piemērotāka ceļu segumiem ar augstu bojājumu pakāpi. Tā kā pēdējās dienas ilgstoši bija karstums, autoceļa segums ir uzkarsis. Savukārt, ja tas uzkarst vairāk par +50 grādiem, tas kļūst mīksts un sāk kust. Latvijas Autoceļu uzturētājs ceturtdien ir veicis slideno posmu kaisīšanu ar smiltīm, jo tādējādi uzlabojas asfalta un automašīnu riteņu saķere. Darbu varētu veikt atkārtoti arī šodien. Tāpat minētajā ceļa posmā ir samazināts atļautais braukšanas ātrums līdz 50 km/h, kā arī izvietotas papildus zīmes, ka uz ceļa ir izbērta grunts vai šķembas,” stāstīja Latvijas Autoceļu uzturētāja pārstāve Sigita Audere.

Viņa arī norādīja, ka šajā ceļa posmā ir intensīva kravas auto satiksme, kas karstā laikā papildu bojā segumu – veidojas rises.

“Latvijā diemžēl 50% no melnā seguma ceļiem ir avārijas stāvoklī. Šīs tehnoloģijas – šķembu un bitumena emulsiju – izmanto visur – arī Skandināvijā. Šī metode tiek izmantota uz ceļiem ar augstu bojājuma pakāpi,” sacīja Audere.

LAU pārstāve pauda, – kad kļūs vēsāks laiks, tad tās bedres, kas izveidojušās no jauna, tiks atkārtota veikts bedru remonts.

Skaties video!

Fantastiski saremontētais ceļš Eleja – Vilce

Posted by Andris Bolmanis on Wednesday, 1 June 2016

Foto: Latvijas “skaistās” bedres

0 Komentāru