Vērtēs ideju sodīt personas par apzinātu automašīnu spidometru sagrozīšanu

0 Komentāru
Vērtēs ideju sodīt personas par apzinātu automašīnu spidometru sagrozīšanu
FOTO: Flickr

Saeimas deputāti šodien nodeva izskatīšanai komisijās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izstrādātos priekšlikumus grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai varētu saukt pie atbildības privātpersonas un juridiskās personas par apzinātu automašīnu odometru jeb nobraukuma rādītāju sagrozīšanu.

Koalīcijas partiju sadarbības padome iepriekš atbalstīja deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) izstrādātos priekšlikumus grozījumiem likumā. Priekšlikumus Saeimā iesniedza arī ZZS frakcijas deputāti Ingmārs Līdaka, Edgars Putra, Jānis Trupovnieks un Juris Vectirāns.

Automašīnas nobraukuma krāpnieciska grozīšana, to samazinot, nepamatoti paaugstina automašīnas pārdošanas vērtību un rada maldīgu iespaidu par tās patieso tehnisko stāvokli, norāda deputāts Seržants. Tas savukārt rada paaugstinātu ekspluatācijas bīstamību, tāpat odometra rādītāju grozīšanu izmanto automašīnu līzinga noteikumu apiešanai un izdevīgāku apdrošināšanas nosacījumu saņemšanai, par deputāta apsvērumiem informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Seržanta sagatavotie priekšlikumi grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz, ka par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanu, palielinot vai samazinot odometra uzskaitīto transportlīdzekļa nobraukumu, fiziskām personām varēs piemērot naudas sodu līdz 100 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1000 eiro. Savukārt par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanas pakalpojumu piedāvāšanu vai reklamēšanu fiziskām personām ierosināts noteikt sodu līdz 200 eiro, bet juridiskām personām – līdz 2000 eiro.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) automašīnas nobraukuma kontroli jau tagad veic tās reģistrācijas brīdī un tehniskās apskates laikā, un šī informācija ir pieejama CSDD mājaslapā. Krāpniecības gadījumā autoīpašnieks varēs vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā ar prasību atzīt automašīnas pirkšanas pārdošanas darījumu par spēkā neesošu, savukārt, vēršoties tiesībsargājošajās institūcijās, tiks panākta soda naudas piemērošana.

0 Komentāru