Vērienīgie policijas reidi aizvadīti bez bojāgājušajiem un smagi ievainotajiem

0 Komentāru
Vērienīgie policijas reidi aizvadīti bez bojāgājušajiem un smagi ievainotajiem

21. septembrī visās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisinājās TISPOL sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā projekta EDWARD diena, kuras mērķis bija kopīgiem spēkiem visās Eiropas Savienības dalībvalstīs šo dienu padarīt par drošāko dienu ceļu satiksmē. Tā ir diena, bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Ieguldītais darbs un pūles ir sasniegušas mērķi, EDWARD diena uz Latvijas ceļiem aizvadīta bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Vakar Latvijā kopumā notikuši 88 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki, no tiem četri bijuši gājēji un velosipēdisti. Jāatzīmē, ka šie ceļu satiksmes negadījumi nav bijuši ar smagām sekām.

EDWARD dienas laikā uz Eiropas ceļiem 24 stundu garumā ceļu policija veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Taču jāpiebilst, ņemot vērā, ka vakar tika piesaistīti plašāki policijas spēki ceļu satiksmes uzraudzībai nekā ikdienā, un neraugoties uz policijas brīdinājumiem par gaidāmajām pārbaudēm, pēc apkopotajiem datiem nākas secināt, ka tomēr liela daļa satiksmes dalībnieku nav ievērojuši ceļu satiksmes noteikumu prasības, tādējādi parādot bezatbildīgu attieksmi. Fiksēto pārkāpumu un sastādīto administratīvo pārkāpumu protokolu skaits ir krietni lielāks nekā ik dienas.

Pārbaužu laikā uz Latvijas ceļiem pavisam kopumā sastādīti 998 administratīvā pārkāpuma protokoli. No kopējo sastādīto protokolu skaita par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sastādīti 397 protokoli, kas ir krietni vairāk nekā ikdienā. Tāpat 11 protokoli sastādīti par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, viens no tiem sastādīts par braukšanu narkotisko vielu iespaidā. Par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti arī 15 velosipēdistiem, kā arī 26 gājējiem. Savukārt par drošības jostu nelietošanu administratīvi sodīti 39 cilvēki.

Neraugoties uz to, ka Valsts policija informēja par gaidāmajām pārbaudēm, jāpiemin kāds gadījums, kur Engures novadā, Smārdes pagastā uz autoceļa Rīga – Veclaicene kāds 1971.gadā dzimis vīrietis, būdams 2,28 promiļu reibumā, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu. Šoferis ar automašīnu Scania, uzbrauca uz ceļa apmales un apgāzās. Jāpiebilst, ka šāda bezatbildīga rīcība, kad vadītājs alkohola reibumā sēdies pie stūres, vadot smago kravas automašīnu ar piekabi, rada paaugstinātas bīstamības situāciju. Par laimi, šajā negadījumā citu iesaistīto transportlīdzekļu nebija.

Valsts policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana, tajā skaitā ātruma pārsniegšana un braukšana atrodoties alkohola reibumā, apdraud ne tikai pašu vadītāju, bet arī transportlīdzekļa pasažierus un citu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Iepriekš Valsts policija informēja, ka EDWARD diena tiks atklāta ar preses konferenci. Tās atklāšanā Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs iepazīstināja ar šīs dienas nozīmi un mērķi. Tāpat Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji dalījās ar savām emocijām un sajūtām, kādas rodas, izbraucot uz negadījumiem ar smagām sekām.

0 Komentāru