Komentāri
Velosipēdisti turpina braukt dzērumā! Policija skaidro – vai tā var zaudēt autovadītāja apliecību?
šā gada vasaras mēnešos kopumā pieķerti 1000 velosipēdisti, kuri izvēlējušies braukt reibumā. Pērn jūnijā, jūlijā un augustā kopumā par braukšanu reibumā sodīti 1511 velosipēdistu. (Edijs Pālens / LETA)

Salīdzinot ar pērnā gada vasaru, šogad samazinājis to velosipēdistu skaits, kas pieķerti un sodīti par braukšanu reibumā, liecina Valsts policijas apkopotā statistika.

Kā portālu Skaties.lv informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte, šā gada vasaras mēnešos kopumā pieķerti 1000 velosipēdisti, kuri izvēlējušies braukt reibumā. Pērn jūnijā, jūlijā un augustā kopumā sodu par braukšanu reibumā saņēmuši 1511 velosipēdisti.

Tāpat apkopotā statistika liecina, ka šogad nedaudz palielinājies alkohola reibumā braucošo mopēdistu skaits, – pērn vasarā apturēti 139 mopēdisti, savukārt šogad 142.

Vienlaikus Valsts policija skaidro, kāds sods piemērojams velosipēdistiem un mopēdistiem (tostarp motorolleru vadītājiem), kuri izvēlējušies transportlīdzekli vadīt alkohola reibumā.

Simona Grāvīte
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Sods riteņbraucējiem un mopēdistiem (zem šiem arī ir motorolleri) sākas, ja vada transportlīdzekli virs 0,5 promilēm. Ja ir autovadītāja tiesības, bet velosipēds/mopēds tiek vadīts reibumā, tiesības netiek atņemtas. Bet mopēda vadītājs par braukšanu reibumā (virs 0,5) promilēm tiek pie 8 soda punktiem.

Plašāka informācija par soda mēriem pieejama Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kur iekļauta informācija par to, kāds sods šādos gadījumos pienākas, proti, sods mainās atkarībā no tā, cik lielas ir promiles.

Lasi vēl