1 komentārs

”Pirmkārt, Ceļu satiksmes noteikumos (CSN) ir skaidri definēta secība, kur velosipēdistam jāatrodas uz ceļa. Būtība ir šāda, ja gadījumā ir velojosla, tad velosipēdistiem būtu jāpārvietojas pa šo veloinfrastruktūru. Jaunajā noteikumu projektā ietverts tas, ka braukšana pa ietvēm nebūs pilnībā aizliegta, bet ir atļauta tikai tajos gadījumos, ja braukšana pa ceļu, ņemot vērā brauktuves stāvokli, satiksmes intensitāti, laikapstākļus, ir stipri vien apgrūtināta vai neiespējama,” informē CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Teteris norāda, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur velosipēdistiem atļauts braukt pa ietvēm.

”Sens un sāpīgs jautājums par braukšanu pa ietvēm. Jāmin, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kur velosipēdistiem ir atļauts braukt pa ietvēm. Eiropā šāda prakse nepastāv. Ir diezgan daudz konfliktu gājēju un velosipēdistu vidū, tostarp arī negadījumi, tai skaitā ar cietušajiem. Velosipēdistiem būtu jāņem vērā tas, ka braucot pa ietvi, jebkurā gadījumā ir tas, ka gājējiem uz ietves ir absolūtas priekšrocības,” informē Teteris.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • letiņš
    0 0 0

    letiņš

    Sevišķi labā kvalitātē ir Jūrmalas ietves(domāts padomju laika),pa tām pat gribēdams nepabrauksi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl