Velobraucēju un autovadītāju drošībai Rīgas ielās uzstādītas jaunas ceļa zīmes

1 komentārs
Velobraucēju un autovadītāju drošībai Rīgas ielās uzstādītas jaunas ceļa zīmes
AUSTRA HELĒNA ŽAGGERE, LETA

Dažādās vietās galvaspilsētā uzstādītas 16 brīdinošas ceļa zīmes, kas aicina autovadītājus ievērot viena metra intervālu, ja līdzās uz brauktuves pārvietojas velosipēdisti.

Pieaugot aktīvo velosipēdistu skaitam pilsētā, audzis arī cietušo skaits. Tā pērn 900 negadījumos ievainoti 620, bet bojā gājuši deviņi riteņbraucēji. Zīmes uzstādītas vietās, ko Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un pilsētas Satiksmes departaments novērtējuši kā velobraucējiem bīstamas.

CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris norāda: “Esam izvēlējušies maģistrālās ielas, kur ir intensīvāka satiksme, lai pēc iespējas vairāk autovadītāju ievērotu šīs ceļa zīmes, un otrs kritērijs, ka šajās vietās nav veloinfrastruktūras.”

CSDD norāda, ka patlaban normai par intervāla ievērošanu starp automašīnu un velobraucēju ir rekomendējošs raksturs, jo daudzviet pilsētās intensīvas satiksmes apstākļos to nav iespējams ievērot, turklāt autovadītāju rīcībā nav mērinstrumentu, ar kuriem noteikt, vai ir ievērots viena metra attālums.

1 komentārs