“Vairs bez brīdinājumiem. Pa taisno sods!” Policija reidā nepiekāpīga pret mobilo telefonu lietotājiem

44 komentāri
“Vairs bez brīdinājumiem. Pa taisno sods!” Policija reidā nepiekāpīga pret mobilo telefonu lietotājiem
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Bargie sodi un sociālās reklāmas kampaņas nav ietekmējušas Latvijas autovadītāju nelāgo paradumu pļāpāt pa telefonu pie stūres. Par to otrdien, 15. janvārī, pārliecinājās TV3 Ziņas, dodoties reidā kopā ar ceļu policistiem netrafarētā auto.

Kāda reidā pieķertā autovadītāja nekādus komentārus sniegt nevēlas, taču vainu atzīst, un policisti izraksta protokolu. Tikmēr dāma turpina “ņemties” ap telefonu.

Netrafarētais policijas džips aprīkots ar trim kamerām, kas dokumentāli fiksē šoferu runāšanu pa telefonu. Satiksmes eksperti mobilo telefonu lietošanu pie stūres pielīdzina braukšanai dzērumā – tik smagas ir sekas šai šķietami ierastajai parādībai. Policisti atrunas dzird ļoti bieži.

“Ziniet, kā…Vienmēr ir – es tikko gribēju atbildēt, ka nerunāšu. Apmēram tā. Gribēju nolikt. Vairs nav brīdinājums. Pa taisno sods. Pusgadu atpakaļ mainījās. Tagad uzreiz minimālais sods 25 eiro, līdz pat 100 eiro. Ja pusgada laikā ir atkārtoti, loģiski – neliksim minimālo sodu. Vadītāja attieksme attiecībā pret pārkāpumu. Datubāzē var redzēt. Ja vairāki pārkāpumi, attieksmi var redzēt,” norāda Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas policists Uldis Jaunalksnis.

Reidā nākamais pārkāpējs pieķerts jau pēc pāris minūtēm, – traucas pa Jūrmalas šoseju, ar vienu roku turot stūri, ar otru telefonu pie auss. Aizmugurē sēdēja bērns. Zīmīgi, ka šis auto apstājas precīzi pie vides reklāmas, kurā rakstīts: “Stūrē? Izkāp ārā no telefona.” Šoreiz atruna – bija bērns jāved pie ārsta, tāpēc nācās runāt pa telefonu.

Policisti ieteica runātājiem iegādāties brīvroku mobilo aprīkojumu. Tas izmaksās lētāk nekā minimālais sods.

“Protams, ka var nopirkt handsfree gan bezvada sistēmas. Tehniku var nopirkt jebkādu! Tad arī vadītāji iztiks bez soda,” saka Jaunalksnis.

Vaicāts, kādi ir bijuši lielākie rekordi, Jaunalksnis atbild: “Vasarā bija intensīvs reids. Stundas laikā pāri par 40 vadītājiem, kas runāja pa telefonu.”

Policisti atzīst, ka vismaz pagaidām lieli uzlabojumi nav jūtami. Par spīti CSDD kampaņai, telefona lietošanu pie stūres liels vairums braucēju uzskata par normu.
44 komentāri