Vairāk nekā puse autovadītāju atzīst, ka pie stūres runā pa tālruni

Komentāri
Vairāk nekā puse autovadītāju atzīst, ka pie stūres runā pa tālruni
FOTO: Flickr

Vairāk nekā puse aptaujāto autovadītāju atzīst, ka mēdz runāt pie stūres pa mobilo tālruni, to turot rokā, liecina SEB bankas un Drošas braukšanas skolas veiktā aptauja. Tikai 28% apjautāto atbildēja, ka, vadot automobili, mobilo sakaru ierīci neizmanto un 19% izmanto “handsfree” sistēmu.

Skolas laiks sācies lietains un apmācies – papildus draugu atkalredzēšanās priekam un bezbēdīgai uzvedībai ielās, lietussargi un peļķes būs uzticami skolas gaitu sākuma pavadoņi. Bet tas nozīmē, ka gan gājējiem, gan autovadītājiem jābūt divtik uzmanīgiem, jo īpaši, ņemot vērā neiepriecinošos faktus par mobilā telefona lietošanas paradumiem ceļā, kad aizņemta ir ne tikai viena roka ar telefonu, bet arī galva ar dažādu problēmām, uzturot sarunu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Te ir vietā atgādināt drošas braukšanas pamatnosacījumus – pamanīt varbūtēju problēmu, paredzēt situācijas attīstību un pieņemt pareizu lēmumu, lai nepieļautu negadījumu.

DBS Autoskolas pārstāvis Artūrs Priednieks norāda, ka, runājot pa telefonu, tiek kavēta autovadītāja uzmanība un reakcijas spēja: “Lielākā problēma nav tā, ka viena roka ir aizņemta ar telefonu.

Problēma ir galvā – uzturot sarunu, vadītājs nevar pienācīgi koncentrēties uz ceļu un braukšanu. Kamēr saruna ir viegla, tas izdodas, taču, komunikācijai kļūstot spraigākai un nopietnākai, domas gluži nemanāmi pārslēdzas uz apspriežamo tematu. ”

Īpaši riskanta šāda uzmanības dalīšana kļūst, tuvojoties jaunajam mācību gadam, kad pilsētās pēc ilgākas prombūtnes atgriežas tūkstošiem bērnu. SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova atzīst, ka vasaras brīvlaikā bērni par bīstamību uz ielas ir piemirsuši un daudz biežāk izraisa riska situācijas. Savukārt autovadītājs, kurš runā pa tālruni, nespēj uz tām reaģēt pietiekami ātri.

“Te ir vietā atgādināt drošas braukšanas pamatnosacījumus – pamanīt varbūtēju problēmu, paredzēt situācijas attīstību un pieņemt pareizu lēmumu, lai nepieļautu negadījumu. Situācijas novērtējums un atbilstoša reakcija prasa laiku, tādēļ būtisks ir braukšanas ātrums – jo lēnāk brauksim, jo mazāku attālumu nobrauksim mirklī, kad jāpieņem lēmums par nākamo darbību, attiecīgi vairāk laika atliek tās veikšanai. Parasti tas nav pārāk sarežģīti – ja vien šajā laikā telefoniski nerisinām darba vai ģimenes problēmas. “

Lasi vēl