10 komentāri

Ledus ir sakustējies – tehniskās apskates auto varētu tikt veiktas retāk, spriež Saeimas deputāti. Iniciatīvu par retākām pārbaudēm rosinājusi sabiedrība, savākti 11 000 parakstu. Pret radikālām izmaiņām ir CSDD un Valsts policija, un nedaudz pielaidīgākas valsts iestādes ir attiecībā pret tehnisko pārbaužu veikšanu jaunajiem auto. Neskaidrību joprojām ir ļoti daudz, un reālas izmaiņas nemaz tik ātri nav gaidāmas.

Iniciatīvas autors aicina tehniskās apskates veikt retāk – reizi divos gados, tiesa gan, izvērtējot gadījumus atsevišķi, un vecajiem auto tomēr piemērot stingrākas prasības. Viņaprāt, Latvijā varētu piemērot Igaunijas modeli, īpaši atvieglojot pavisam jauno auto īpašnieku dzīvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pirmo reizi iet auto reizi trijos gados, un tad reizi divos gados – līdz 10 gadu vecām mašīnām. Tādā veidā stimulējam, lai pērk vairāk jaunos auto,” teic iniciatīvas autors Ģirts Lapškalns.

Zaļzemnieks Jānis Klaužs dalījās ar savu pieredzi – arī viņam tehniskā apskate ir kā zobu sāpes, jo parasti katru reizi nodokļos un citos maksājumos valstij jāatdod aptuveni 1000 eiro. Bet kāda no tā jēga, ja ceļi aizvien ir briesmīgā stāvoklī, jautā deputāts, kur paliek nauda? Ne jau ceļu remontos, bet budžeta caurumu lāpīšanai, kas arī sanikno tautu.

“Sabiedrība ir sašutusi par to, ka tur ierodies uz tehnisko apskati, un tev ir jāatvadās no simtiem, tūkstošiem eiro. Tur salikta visa milzu nodokļu administrēšana. Interesanti, kādi mums ir nodokļi salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu,” saka Klaužs.

CSDD akcentē, ka nodokļu nasta esot krietni mazāka nekā citviet Eiropā. Galvenais pretarguments, kas izskan no CSDD puses – retākas tehniskās apskates radīs traģiskas sekas, jo vidējais latvietis brauc ar vecu un nedrošu auto.

Foto

“Iznāk, ka katrs otrais automobilis, kas atbrauc uz tehnisko apskati un piedalās ceļu satiksmē, ir netehniskā kārtībā. Automobiļiem atsaka bremžu sistēma. Vai nu plīst bremžu “trubiņas”, “šļaukas”, vai paši bremžu mehānismi saplīst, kad tiek veikta bremžu pārbaude,” saka CSDD pārstāvis Jānis Liepiņš.

Pret tehnisko apskašu veikšanu reizi gadā visiem auto ir arī Valsts policija, tā gan pieļauj, ka jaunajiem auto varētu būt pielaidīgāka. Vienlaikus likumsargi uzsver, ka pēdējo gadu laikā bojāgājušo uz Latvijas ceļiem ir mazāk, un likumu mīkstināšana varētu beigties traģiski.

“Arī pats lietoju dienestā jaunu transportlīdzekli, skaidrs, ka tehniskais stāvoklis tik jaunam transportlīdzeklim tik strauji nebojājas, bet kaut ko mainīt ik pēc diviem gadiem, ņemot vērā vecāko autoparku Eiropā, tas varētu ietekmēt, un pozitīvā līkne ar bojāgājušajiem varētu mainīties,” saka Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis.

Pēc stundu garām diskusijām Saeimas tautsaimniecības komisija lēma likt Satiksmes ministrijai izpētīt situāciju un līdz martam iesniegt savus priekšlikumus. Iniciatīvas autors atzina – lai gan gausi, bet izmaiņas tomēr ir gaidāmas, un tā ir neliela, bet tomēr – uzvara.

TOP komentāri

 • vecais
  +4 +4 0

  vecais

  viens otrs vecais autiņš ir daudz reiz labākā tehniskā kārtībā nēkā jaunāki auto ,kuri ņemti kredītos, un nepietiek naudas gan kredītu nomaksai, kur nu vēl remontam.
 • ričs
  +2 +2 0

  ričs

  ja pēc auto stāvokļa sekot laicīgi, tad pat trīs gadus var neiet teh.,pat ar 20 gadus veciem auto .pēc pieredzes zinu. protams ir tādi auto īpašnieki kuriem katru pusgadu vajadzētu iet teh. skati,brauc līdz pēdējam ,kāmēr riepas mašīnu apdzen.... .ja runāt par drošību ne vienmēr teh. skatē atrod visas vainas. KUR ļautiņiem ņemt naudu jauniem auto.tie lohi valdībā ir domājuši'???? līst kredītos vai iet zagt. kad minimalka ir 390. taisiet tautai algas kā sev un būs jauni auto. drošība uz ceļa ne tikai no auto stāvokļa atkarājas,bet arī no vadītaja prakses[ne stāža,bet nosēdētām stundām pie stūres] . atbalstu Lietuvu.nodoklis degvielā,cik nobraukāji tik maksā
 • lasītājs
  +1 +1 0

  lasītājs

  tas pats domeniks mēdz paņemt arī 70E par nummura apgaismojuma lampiņu nomaiņu garantijas ietvaros .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl