Vai pa slideniem ceļiem Latvijā iespējams braukt droši?

Komentāri

Pēdējo dienu melnā statistika uz autoceļiem sašķēluši sabiedrību divās frontēs. Proti, vieni smagajos ceļu satiksmes negadījumos sliecas vainot nolaidīgo auto ceļu uzturētāju darbu, citi – pašus autovadītājus. Ko par braukšanu pa slideniem ceļiem saka braukšanas eksperti?

”Autovadītājs ir tas, kas atbild par situāciju, no kura arī galu galā prasa atbildību. Tas nav jautājums ceļu uzturētājiem vai vēl kādam,” uzsver Drošas braukšanas skolas apmācību programmas direktors Artūrs Priednieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemas laikā ceļi ir slideni, un diemžēl Latvijas autobraucējiem jārēķinās ar to, ka ceļu uzkopšana un uzturēšana var nebūt tajā labākajā izpildījumā.

Eksperts A. Priednieks skaidro, ka arī pa slideniem ceļiem var braukt samērā droši, bet jāievēro trīs galvenās lietas – ātrums, distance, atbilstoši aprīkots auto, piemēram, ļoti svarīgas ir labas riepas.

Drošas braukšanas skolas apmācību programmas direktors Artūrs Priednieks:

Mums jādod lielāka distance starp automašīnām un jāiedod pašiem sev laiks. Mēs nevaram ne strauji apstāties, ne strauji izmainīt braukšanas virzienu. Braucot lēnāk, mēs iegūsim sev papildu laiku, lai spētu reaģēt uz situācijām. Ir mazliet jāsamazina ātrums, jāsaprot, cik slidens ir ceļš. Ja tas ir ļoti slidens, tad iespējams, ir jābrauc, izvēloties ātrumu 40 kilometri stundā. Ir jābrauc ar tādu ātrumu, ar kādu mēs paši spējam tikt galā.

Ja auto tomēr saslīd, galvenais censties neveikt pārāk asas kustības ar stūri un bremzēm un, jo mierīgākas darbības veiksim, jo mazākas iespējas iekļūt nepatikšanās.

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl