6 komentāri
Vai Latvija tiešām gatava velosipēdistiem liegt ietves? Policija ziņo par kārtējo notriekto velobraucēju!
Foto: LETA

Trešdien, 29. aprīlī, dzeltens kravas automobilis Ulmaņa gatvē aizķēra pa ielu braucošu velosipēdistu, pamatīgi saliecot divriteni un traumējot velosipēdistu, portālam Skaties.lv stāstīja Evita Galviņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece.

Pēc notikušā kravas automašīnas vadītājs no notikuma vietas aizbēdzis un nav piestājis, lai sniegtu palīdzību cietušajam velosipēdistam.

Policijas pārstāve E. Galviņa pamanījusi velosipēdistu, kas pie pamatīgi saliekta divriteņa sēdējis ielas malā, turot savu roku. Velosipēdists pastāstījis, ka esot braucis par ielas malu, kad viņu notriecis dzeltens kravas automobilis.

Policijas ekipāža devās velosipēdista norādītajā virzienā, cerībā panākt dzelteno automašīnu. Diemžēl tas nav izdevies.

Jau ziņojām, ka Latvijā notiek visai skaļa diskusija par to, kā labāk iekļaut velosipēdistus satiksmes plūsmā. Velosipēdisti aizstāv velojoslu ideju, jo tā sabiedrība tiek mudināta mazāk pārvietoties ar automašīnu. Autobraucēji akcentē, ka velojoslu izveide rada lielākus sastrēgumus. Kamēr risinājums nav rasts, velobraucējiem faktiski nav vietas satiksmē – gājēji sūdzas, ja riteņbraucēji brauc pa ietvi, bet, braucot pa ielu, nereti rodas sadursmes.

Portālam Skaties.lv kāda velobraucēja atzina, ka ne vienmēr velobraucējiem ir droši braukt pa velojoslu. Piemēram, viņa pati bijusi situācijā, kad jāapbrauc uz velojoslas novietots automobilis un tad jāiebrauc automašīnu braukšanas joslā, izpelnoties sašutušo šoferu taurēšanu.

Tikmēr internets joko par to, kā varētu beigties ideja velosipēdistus iekļaut satiksmes plūsmā kopā ar autovadītājiem:

Foto avots: Facebook

Foto avots: Facebook

TOP komentāri

 • autobraucejs
  +2 +2 0

  autobraucejs

  velobraucejiem var izvedot citu ietvi pa kuru braukt nevis pa auto celiem.
  vietas tapat jau ir maz auto satiksme pa lielu un vel valsts izdomajusi samazinat auto celus uzliekot velocelus.
  sis nebus pirmais un pedejais negadijums lai valsts padoma gan par velobraucejiem gan par autobraucejiem.
 • ES
 • AB
  +1 +1 0

  AB

  Varējāt uzrakstīt precīzāku notriekšanas laiku un vietu - varbūt kāds braucis netālu un var sniegt noderīgus datus ar, piemēram, onboard kameras palīdzību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl