Vai Latvijā gaidāmas satrakotu taksistu protesta akcijas kā citur Eiropā? Uz priekšu virzās kopbraukšanas legalizēšana

Pievienot komentāru

Taksometru nozare Latvijā gatavojas plašām protesta akcijām, ja Saeima neatteiksies no ieceres legalizēt tā dēvēto kopbraukšanas pakalpojumus.

Tradicionālā taksistu pakalpojuma sniedzēji nobažījušies, ka kopbraukšana, kas dod iespēju pilngadību sasniegušam autobraucējam brīvajā laikā ar savu auto piepelnīties, apdraud aroda nākotni un mazinās arī ienākumus valsts budžetā. Grozījumu virzītāji Saeimā gan ir pārliecināti, ka jomai pārmaiņas ir nepieciešamas,  jo ēnu ekonomika tajā tagad ir milzīga.

Tradicionālo taksometru pakalpojumu sniedzēji uzskata, ka kopbraukšana, kā dēvē mobilajās platformās populāros Taxify un Uber pakalpojumus, ir nozares gala sākums.

Pēc viņu teiktā, pārmaiņas esot bīstamas arī pasažieriem, jo ar kopbraukšanu tiek atcelta taksometru un šoferu licencēšana, kas uzliek biznesam virkni pienākumu, tostarp divreiz gadā iziet auto skati, trafarēt spēkratus un identificēt šoferi.  Kopbraukšana to nenodrošināšot, kā rezultātā cietīs gan valsts budžets, gan pasažieri, norāda taksisti.

Savukārt ielās tradicionālā “takšu” aroda meistari iziešot, ja Saeima turpinās gatavot grozījumus autopārvadājuma likumā, atverot tirgu kopbraukšanas platformā kā Uber. Šobrīd likums atbalstīts pirmajā lasījuma un izveidota darba grupa ar visām iesaistītajām pusēm. Atbildīgie deputāti akcentē, ka steigas ar likumu nebūs, taču taksometru bizness šobrīd dzīvo pagātnē, tāpēc pārmaiņas tajā ir neizbēgamas.

Lasi vēl