Vācijā radīts vēl viens pilnībā izdrukāts trīs dimensiju automobilis

1 komentārs

3D printeri savu uzvaras gājienu pasaulē pieteica jau pirms vairākiem gadiem. Ar tiem var izdrukāt ne tikai dažādus ikdienā nepieciešamus priekšmetus, bet pat cilvēkiem domātas protēzes un orgānus. Taču arvien vairāk uzņēmumu cenšas ar 3D tehnoloģijām iespiesties tādā nozarē kā automašīnu ražošana.

Iespējams, nepaies nemaz tik ilgs laiks, kad 3D printera drukāti spēkrati masveidā parādīsies mūsu ielās.

Vācijas 3D uzņēmumus “BigRep” nupat radījis savu pirmo pilnībā izdrukāto trīs dimensiju automašīnu. Automobilim dots nosaukums “LOCI”, un tā izveide prasījusi apmēram trīs mēnešus. Atšķirībā no citiem pasaulē jau izdrukātajiem auto šis ir pirmais, kam izdrukātas arī riepas.

Transportlīdzeklis sastāv tikai no 14 3D izdrukātām daļām. Viss process – no idejas līdz reālam produktam – aizņēmis 12 nedēļas.

Tomēr 3D druka ir tehnoloģija, kas industrijai var palīdzēt tikt galā ar nākotnes izaicinājumiem auto nozarē. Virsbūves, šasijas un citu auto daļu drukāšanai uz 3D printera ir daudz priekšrocību. Process ir krietni ātrāks, nekā ražojot auto detaļas jau zināmā veidā, līdz ar to samazinās arī ražošanas izmaksas.

Uz šosejas šis auto gan tik drīz vēl nebūs manāms – nākamā gada sākumā to vēl tikai plānots aprīkot ar elektromotoru, un tad sāksies izmēģinājuma braucieni. Turklāt, elektroauto nozarē konkurence sāk saasināties, arvien stingrākas kļūst arī dažādas elektrifikācijas prasības.