6 komentāri

Rūpējoties par drošību uz ceļiem, kāds autovadītājs nācis klajā ar neparastu ideju. Viņš portālā Manabalss.lv sācis vākt parakstus par policijas video reģistratoru ierīkošanu privātajās automašīnās. Iniciatīvas autors uzskata, ka ar pašreizējām policijas netrafarētajām automašīnām nav pietiekami, lai samazinātu pārgalvīgo autobraucēju skaitu. Privātpersonām nākot palīgā, efekts būtu daudz lielāks. Policija gan šo ideju sauc par utopisku.

No nepieciešamajām 10 000 balsu, lai iniciatīva nonāktu Saeimā, pašlaik savāktas tikai nepilnas 50.
Idejas autors Gatis Zvaigzne akcentē, ka viņa idejas mērķis ir satiksmes drošības uzlabošana. Ikdienu mērojot ceļu no mājām uz darbu, viņš pamana desmitiem pārkāpumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Uz ceļa valda nihilisms, daudzi cilvēki pārkāpj noteikumus, apdzen, agresīvi brauc,” uzskata idejas autors Gatis Zvaigzne. Tāpēc, lai problēmu risinātu viņš ierosina ieviest jaunu kārtību – policija varētu iegādāties video reģistratorus, kurus uzstādīt privātajās automašīnās. ”Policija varētu noalgot privātpersonas, kuras braukātu pa pilsētu. Un atnāktu pēc tam sodiņš, ka nav ievērots ātrums, pārkāpta līnija,” skaidro Zvaigzne.

Policijā gan šo ideju sauc par utopisku. ”Pārkāpumi jāuzrauga policijai. Protams, cilvēkiem ir video reģistratori, tomēr tie vairāk ir savai drošībai,” norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Vienlaikus Krapsis akcentē, ka iniciatīva par video reģistratoru ievietošanu privātajās automašīnās prasītu gan finansiālos, gan administratīvos resursus. Turklāt nākamgad pati policija iegādāsies 40 netrafarētas automašīnas, kas krietni vien uzlabos policijas iespējas slēptā veidā fiksēt pārkāpumus. ”Jau tagad tiek izvērtēti iedzīvotāju video, bet tie prasa lielu darbu un vajag daudz pierādījumus savākt. Man nav zināms, ka pasaulē kaut kur kas tāds būtu,” skeptisks ir Krapsis.

Vairāk skaties TV3 Ziņu sižetā.

Video

TOP komentāri

 • fday
  +5 +5 0

  fday

  sāksim ar Gatis Zvaigznes auto - ieliksim viņa auto iekārtu, kas uzkrāj informāciju par Gata pārvietošanos ar auto. Mēneša beigās Gatis varēs saņemt rēķinu par visiem mēneša pārkāpumiem, apstājies ne tur EUR XX, pacēli mobilo - EUR XX, apstājies pārāk tuvu krustojumam - EUR XX, + 3km/h -EUR XX utt .... kopējais rēķins pastkastītē ...
 • mareks
 • roberts
  +2 +2 0

  roberts

  pidrila nav iedomājies ka var nofilmēt tik daļu no kādas epizodes un tādā veidā sagādāt nevainīgam liekas problēmas !
  uz mieta uzsēdināt to kas izdomāja šo huijņu !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl