Vāc parakstus, lai daudzbērnu ģimenēm nebūtu jāmaksā par maksas autostāvvietām

3 komentāri
Vāc parakstus, lai daudzbērnu ģimenēm nebūtu jāmaksā par maksas autostāvvietām
LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par to, lai maksas stāvvietas daudzbērnu ģimenēm būtu bez maksas. 

Kā iniciatīvas pieteicēja norādīta Kristīne Nesvetajeva. Viņa norāda, ka lielākai daļai daudzbērnu ģimeņu ir “3+ Ģimenes karte”, kas apliecina piederību daudzbērnu ģimenei. Pēc iniciatīvas autores ieskatiem, tāpat varētu arī tikt izsniegtas atļaujas vai caurlaides autostāvvietām.

“Piemēram, automašīna tiek novietota parastā stāvvietā ar apmaksas automātu, – nekas nav jāapmaksā, taču kontrolieris, redzot aiz vējstikla “3+ Ģimenes kartes” atļauju vai emblēmu, zinātu, ka automašīna pieder daudzbērnu ģimenei un drīkst stāvēt bez maksas (tāpat, kā tas ir ar invalīdu apliecībām). Otrs piemērs, – maksas stāvvietas ar barjeru tiek apmaksātas jeb atbrīvotas no apmaksas, ja veicot apmaksu, samaksas automātā tiek ievietota “3+ Ģimenes karte” vai kāda cita speciāla viedkarte,” norādaNesvetajeva.

Vienlaikus iniciatīvā tiek uzsvērts, ka daudzas daudzbērnu ģimenes labprāt apmeklētu dažādus pasākumus, dotos izbraucienos, lai iepirktos vai apskatītu pilsētu, taču braucienu vēl vairāk sadārdzina maksa par autostāvvietām.

“Ar vairākiem bērniem ne vienmēr izdodas operatīvi iekļauties apmaksātājā autostāvvietas laikā, jo ieplānotās aktivitātes var ieilgt, pārvietojoties ar kājām pa pilsētu, bērni ātri piekūst, – nepieciešamas atpūtas pauzes, bērnus vajag pabarot un nomainīt autiņbiksītes vai vienkārši apmeklēt labierīcības. Atgriežoties pie automašīnas, ar bažām jādomā, vai tik nebūs jau paspējuši uzlikt sodu par pārstāvētu laiku,” min iniciatīvas autore.