Vāc parakstus, lai atļautu labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma

3 komentāri
Vāc parakstus, lai atļautu labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma
FOTO: LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai autovadītājiem ļautu veikt labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma un ja šāds manevrs netraucē citiem satiksmes dalībniekiem.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Dmitrijs Mišukovskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kā jau sen ir zināms, daudzās valstīs ir atļauts labais pagrieziens uz sarkano luksofora signālu vietās, kur pie luksofora pielikta zaļā bultiņa un ir droši manevram. Piemēram, Vācijā jau no 1978. gada darbojas zīme, kura atļauj to darīt. Niderlandē velobraucējiem ir atļauts pagrieziens pa labi uz sarkano gaismu. Savukārt Beļģijā tika ieviesta šī zīme 2012 gadā. Un šīs vēl nav visas valstis. Gandrīz visā ASV un Kanādā ir atļauts tas pats. Analizējot to visu, var secināt, ka kopā mēs varēsim uzlabot satiksmes situāciju uz Latvijas ceļiem,” raksta iniciatīvas autors.

”Es piedāvāju sākt ar to, ka vajag uzzināt, kuri no krustojumi der priekš pagrieziena uz sarkano gaismu. Paralēli ieviest jauno ceļazīmi, kurā atļauj šo pagriezienu, kā arī informēt visus autovadītājus par pārmaiņām. Un pēdējais, uzmontēt zīmes uz luksofora stabiem. Uzlaboto satiksmi. Mazāk sastrēgumus.”

TOP komentāri

 • Maris
  +1 +1 0

  Maris

  Tas ir galīgi garām.To ka tas uzlabos satiksmi uz Latvijas ceļiem,to jau var izdarīt tikai tad kad mums būs tik platas ielas kā Vācija un Amerikā kur var uztaisīt labo joslu lai tā darbotos ar bultiņu.Vai ir jēga taisīt labo pagriezienu pie sarkanās gaismas ja ir viena josla un tajā no desmit mašīnām viena pa vidu vai beigās grib nogriežoties pa labi.Tai mašīnai tak tāpat būs jāgaida savu kā rīkoties .Lai vispirms ielu uzturētāji saved kārtībā tas pašas neformālās ielas un tad var prasīt ko citu.Vajag tak loģiski domāt,bet ne karstu putru strebt.Vispirms mums no valdības ir jāatgūst mūsu iemaksātās ceļu nodoklis,ko valdība izmanto budžeta robu lasīšanai un tad kad tā naudina būs,tad varēs šādas lietas virzīt.Tad labāk vaksim parakstus par to lai šo naudiņu atdotu ceļu fondā,tas būs prātīgāk labāk visiem mums braucējiem pa sudigam ielām un ceļiem.
 • Kaspars
  0 0 0

  Kaspars

  MARIM taisniba! Tas tiesam galigi garam. Ta jau daudzi krustojumi nav drosi un vel pie sarkana. Liekas problemas sagadas ,drosi braukt kam zalais. Jo vienmer buss kas domas ka uzpes un cietis ka vienmer tie kas ievero noteikumus

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl