Vāc parakstus, lai atļautu labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma

3 komentāri
Vāc parakstus, lai atļautu labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma
FOTO: LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai autovadītājiem ļautu veikt labo pagriezienu, ja luksoforā deg sarkanā gaisma un ja šāds manevrs netraucē citiem satiksmes dalībniekiem.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Dmitrijs Mišukovskis.

”Kā jau sen ir zināms, daudzās valstīs ir atļauts labais pagrieziens uz sarkano luksofora signālu vietās, kur pie luksofora pielikta zaļā bultiņa un ir droši manevram. Piemēram, Vācijā jau no 1978. gada darbojas zīme, kura atļauj to darīt. Niderlandē velobraucējiem ir atļauts pagrieziens pa labi uz sarkano gaismu. Savukārt Beļģijā tika ieviesta šī zīme 2012 gadā. Un šīs vēl nav visas valstis. Gandrīz visā ASV un Kanādā ir atļauts tas pats. Analizējot to visu, var secināt, ka kopā mēs varēsim uzlabot satiksmes situāciju uz Latvijas ceļiem,” raksta iniciatīvas autors.

”Es piedāvāju sākt ar to, ka vajag uzzināt, kuri no krustojumi der priekš pagrieziena uz sarkano gaismu. Paralēli ieviest jauno ceļazīmi, kurā atļauj šo pagriezienu, kā arī informēt visus autovadītājus par pārmaiņām. Un pēdējais, uzmontēt zīmes uz luksofora stabiem. Uzlaboto satiksmi. Mazāk sastrēgumus.”

3 komentāri