Komentāri
Uzzini, par ko nepieciešams padomāt, izvēloties automašīnu?
FOTO: Flickr

Ja jums ir ierobežota naudas summa, var gadīties, ka nopirkt piemērotu automašīnu ir grūts uzdevums. Piedāvājumi ir ļoti dažādi, bet katrs automašīnu eksperts piedāvā savu iecienītāko modeli. Kā lai izvēlas labāko variantu? Kā nepieļaut kļūdu, pērkot automašīnu? 

1. Cik līdzekļu es varu veltīt automašīnai?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Automašīnas cena ir tikai sākums transportlīdzekļa izmaksām. Apņemoties tādu investīciju, vajag novērtēt, vai jums būs pietiekami daudz līdzekļu, lai uzturētu automašīnu.

“Degvielas izdevumi sastāda tikai pusi vai pat mazāk no gada izdevumiem, kas paredzēti automašīnas uzturēšanai. Automašīnas reģistrēšana, apdrošināšana, remonts, sezonas riepas un to maiņa, eļļas, filtri utt. Pirms pirkšanas tas obligāti jāpārdomā. Varbūt izdevīgāk iegādāties lētāku transportlīdzekli, bet atlikušo naudas daļu pataupīt automašīnas uzturēšanai,” iesaka Andris Mālnieks, portāla LATAUTO.lv pārdošanas vadītājs.

2. Kādus attālumus ar automašīnu gatavojos nobraukt?

Novērtējot, cik apmēram kilometru gada laikā plānojat veikt, varat parēķināt, ar kādu degvielu darbināmu automašīnu pirkt ir izdevīgāk. Ja gada laikā nobraucat vairāk nekā 30 tūkstošus kilometrus, finansiāli izdevīgāk pirkt ar dīzeli darbināmu automašīnu. 11 – 15 gadus vecas dīzeļautomašīnas ir apmēram par 400 eiro dārgākas nekā ar benzīnu darbināmās, taču, nobraucot lielus attālumus, šī pārmaksa var atmaksāties, jo dīzelis ir nedaudz lētāks nekā benzīns.

3. Kur es ar to braukšu?

Atbildot uz šo jautājumu, var noskaidrot, cik liela automašīna būs nepieciešama. Ja dzīvojat lielpilsētā un ar automašīnu domājat braukt tikai pilsētā, nedēļas nogalēs dodoties izbraukumos, piemēram, pie ezera, maza, ekonomiska, ar benzīnu darbināma automašīna ir piemērotākais variants. Tā samazināsies automašīnas uzturēšanas izdevumi, būs vieglāk manevrēt pilsētas ielās un atrast vietu, kur to novietot.

4. Vai es braukšu viens vai ar ģimeni?

No atbildes uz šo jautājumu arī būs atkarīgs, cik liela un ekonomiska būs automašīna. Pērkot automašīnu, jāpadomā ne tikai par ģimenes locekļu skaitu, bet arī par viņu vecumu. Ceļojot ar maziem bērniem, nepieciešama lielāka mašīna, jo vajag vietu ratiņiem, sēdeklīšiem u.tml.

5. Cik daudz laika es pavadīšu automašīnā?

Ja jūsu darbs saistīts ar ceļošanu vai nākas daudz laika pavadīt transportlīdzeklī, varbūt ir vērts investēt tā komfortā? Katra automašīnas priekšrocība – no klimata kontroles līdz apsildāmam sēdeklim – paaugstina automašīnas cenu. Turklāt visas papildu ērtības palielina degvielas patēriņu.

6. Vai es drīz vēlēšos mainīt automašīnu?

Visizdevīgāk ir iegādāties populārākās auto markas, ja autovadītājam patīk bieži mainīt automašīnas. Lai arī šīs automašīnas maksā dārgāk, tās lēnāk zaudē vērtību, tāpēc bieži mainot automašīnu, zaudēsiet mazāk naudas. Šobrīd Latvijā populārākās auto markas ir Volkswagen un Audi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl