Uzzini, kā parūpēties par savu automašīnu ziemā

Pievienot komentāru
Uzzini, kā parūpēties par savu automašīnu ziemā
FOTO: LETA

Sākoties ziemai, tehniskajām problēmām, ar kādām ikdienā saskaras autovadītāji, parādās cits raksturs nekā gada siltajā periodā.

Ja vasarā palīdzība vairāk nepieciešama saistībā ar plīsušām riepām un bojātiem riteņiem, tad ziemā vairāk auto “piestartēšanai” – dzinēja un akumulatora problēmu dēļ.

Biežākās ķibeles, ar kādām autovadītāji gadu no gada saskaras ziemas periodā, ir problēmas ar dzinēju un izlādējies akumulators.

Piemēram, pērn ziemas mēnešos (novembrī – februārī) ar tām saskārušies attiecīgi 29% un 16% autovadītāju. Tāpat šoferi saskaras ar problēmām, kas saistītas ar durvju, slēdzeņu aizsalšanu, jo īpaši, ja transportlīdzeklis pirms tam ir mazgāts.

Ziemas periodā tehniskā palīdzība uz ceļa tiek izsaukta ne tikai par tehniskām ķibelēm ar auto, bet arī ceļu satiksmes negadījumu dēļ – pagājušā gada ziemas mēnešos tas bija 27% gadījumu.

Iestājoties aukstam laikam, iesakām:

  • ziemas sākuma periodā pārliecināties par sava auto akumulatora resursu. To var veikt jebkurā servisā.
  • vecākiem automobiļiem svarīgi sekot līdzi dzesēšanas šķidruma līmenim un kvalitātei;
  • jānomaina vasaras sezonai paredzētie logu tīrīšanas līdzekļi uz ziemai piemērotiem un jāpārbauda autostiklu tīrīšanas slotiņas;
  • pēc mazgāšanas svarīgi nosusināt automobili un tā gumijas. Turklāt gumijas durvju ailēs un blīvslēgus ieteicams apstrādāt ar silikonu, lai neaizsalst.
  • automātiskās transmisijas auto īpašniekiem īpaši jāpadomā par auto uzsildīšanu pirms došanās ceļā;
  • censties lietot auto ar maksimāli uzpildītu degvielas tvertni, lai mūsu mitrajā klimatā tajā neveidojas kondensāts, kas var izraisīt degvielas padeves sistēmas aizsalšanu;
  • ieteicams jau laikus parūpēties arī par ziemas palīglīdzekļiem: sniega birsti ar skrāpi, durvju atslēgu atsaldējamo līdzekli, stiklu atsaldēšanas aerosolu, sniega lāpstu, lokano sakabi vilkšanai, siltiem darba cimdiem u. tml.