Komentāri
Uzņēmumā, kura kravas auto izraisīja letālo avāriju Gulbenē, konstatēti pārkāpumi
Foto: F Delventhal /Flickr

Pārbaudot uzņēmumu, kura darbinieks iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā Gulbenes novadā, Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa konstatējusi pārkāpumus. Patlaban izmeklēšana turpinās arī par traģiskā negadījuma apstākļiem, ziņo Valsts policijas pārstāvji.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka 26. augustā notika ļoti traģiska autoavārija uz autoceļa Smiltene-Gulbene, un tajā gāja bojā trīs cilvēki, tostarp viens bērns. Avārija notikusi, kravas automašīnai MAZ izbraucot no mazāk svarīga ceļa un nepalaižot pa galveno ceļu braucošu Audi 100.

Sadursmi izraisījis kāds 1967. gadā dzimis kravas automašīnas vadītājs, kurš, izbraucot no mazāk svarīga ceļa, nepalaida pa galveno ceļu braucošo Audi markas automašīnu. Satiksmes negadījumā cieta Audi vadītāja un automašīnā esošs bērns, pārējie pasažieri – 1938. gadā dzimusi sieviete un 2004. un 2008. gadā dzimuši bērni notikuma vietā mira. Zināms, ka kravas automašīnas vadītājs braucis ar kāda Smiltenes uzņēmuma MAZ markas automašīnu, neskatoties uz to, ka šoferim kopš 2013. gada atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekli līdz 2017. gadam.

Ņemot vērā notikušo, Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa sadarbībā ar Valsts darba inspekcijas darbiniekiem uzsāka firmas saimnieciskās darbības pārbaudi, lai konstatētu, vai uzņēmums savā darbībā, organizējot un veicot pārvadājumus, ievēro normatīvo aktu prasības.

Pārbaudot iegūtos materiālus, policijas darbinieki kontroles ietvaros jau konstatējuši pārkāpumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa vadītāju darba un atpūtas laika datu un dokumentu uzskaites un glabāšanas noteikumiem, kā arī tahogrammu lietošanas noteikumiem, taču uzņēmuma kontrole vēl joprojām turpinās.

Jau ziņots, ka par notikušo negadījumu uzsākts kriminālprocess, kurā policija skaidros kā šofera, tā arī uzņēmuma atbildību notikušajā. Savukārt šoferim pagājušajā piektdienā piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Auto, kas izraisīja traģēdiju uz Gulbenes šosejas, bija sliktā tehniskā stāvoklī un noņemts no uzskaites

Uz autoceļa Gulbene-Smiltene traģisko avāriju izraisījušo kravas automobili saimnieks bija noņēmis no uzskaites jūnija sākumā. Taču automašīnai bija izieta tehniskā apskate, un tai bija veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana.

Ar šādu auto, kas noņemts no uzskaites, satiksmē atļauts piedalīties vēl 30 dienas. Jāpiebilst, ka šādam auto jābūt arī derīgai tehniskajai apskatei un derīgai OCTA polisei, informē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Lasi vēl