Uzmanies! Krāpnieki uz ceļiem izvēlas šoferus un apzināti izraisa negadījumus

2 komentāri
Uzmanies! Krāpnieki uz ceļiem izvēlas šoferus un apzināti izraisa negadījumus
EPA/LETA

Rūpīgi plānotas brīvdienas ārvalstīs beidzas ar pamatīgiem kreņķiem un nonākšanu krāpnieku nagos! Proti, apdrošinātāji brīdina, ka ārzemēs uz lielceļiem un pilsētu ielām darbojas krāpnieki. Viņi meklē autotūristus, kurus iesaistīt satiksmes negadījumā, lai pēc tam negodīgi iegūtu apdrošināšanas atlīdzību.

Krāpnieki visbiežāk Lielbritānijā un Vācijā to vien gaida, kad parādīsies kāds ārvalstu auto ar Latvijas vai kādas citas valsts numurzīmi, lai sarīkotu negadījumu.

Apdrošinātāju Ergo pārstāve skaidro, ka aizvadītajā gadā vairāk nekā 20 Ergo klientu vien tika pakļauti riskam un cieta apzināti sarīkotā avārijā ārvalstīs. Krāpnieku mērķis – izraisīt avāriju un ārvalstnieku padarīt par vainīgo.

Foto

“Viņi tieši meklē ārvalstu iedzīvotājus un mēģina provocēt avārijas. Bieži vien šie ārzemnieku transportlīdzekļi ir jau apdauzīti no visām pusēm,” stāsta Ilze Vējiņa, Ergo Transportlīdzekļu atlīdzības nodaļas vadītāja.

Krāpnieki ārzemēs meklē automašīnas ar citu valstu numuriem, jo viņu mērķis ir izmantot tūristu vājās vietējo likumu zināšanas un izmantojot valodas barjeras situāciju pagriezt sev par labu.

Taču krāpjas ne tikai ārvalstnieki – arī autovadītāji no Latvijas, nonākot satiksmes negadījumā, dažkārt cenšas izkļūt sausi no ūdens. It sevišķi tādi gadījumi ir novēroti, kad Latvijas autobraucēji pirms doties uz ārzemēm nav iegādājušies obligāto civiltiesisko transportlīdzekļa apdrošināšanu.

Nonākot negadījumā, cietušie cenšas glābties ar zvanu draugiem vai radiem uz Latviju, lai tie pēc iespējas ātrāk iegādājas apdrošināšanas polisi. Taču šādi centieni apmānīt apdrošinātājus ir lemti neveiksmei.

Minētie krāpšanas mēģinājumi gan pēdējā laikā iet mazumā, jo, iespējams, autobraucēji sapratuši, ka apdrošināšanas polisi pirkt pēc negadījuma situāciju vairs neglābs.

Savukārt cīņā pret ārvalstu krāpniekiem, kuri rīko apzināti izraisītus ceļu satiksmes negadījumus labi noder video reģistratori. Pēc negadījuma noteikti vajag safotografēt negadījuma vietu un censties piefiksēt aculiecinieku datus.

Video