Uzmanies! Elpas atsvaidzinātājs liek alkometrā uzrādīt promiles!

Pievienot komentāru
Uzmanies! Elpas atsvaidzinātājs liek alkometrā uzrādīt promiles!
Valsts policijas foto

Svētku laika policijas reidos Jēkabpils pusē nepatīkama saruna ar policistiem izvērtās kādam šoferim, kura izelpā uzrādīja alkoholu. Kā vēlāk izrādījās – pamatā tas bijis elpas atsvaidzinātāja dēļ, ko šoferītis bija lietojis īsu brīdi pirms “promiļu pārbaudes”, ziņo policija.

Proti, 24. decembrī Jēkabpilī kādam Volksvagen markas automašīnas vadītājam gaišais svētku laiks varēja izvērsies nožēlas pilns. Vīrietis, vadot transportlīdzekli, uz ceļa pamanīja policijas ekipāžu, kura stādināja automašīnas un veica vadītāju pārbaudi. Volksvagen vadītājs izbijās, ka viņa izelpā varētu būt jūtams alkohols, tādēļ, lai to nomāktu, steidzīgi mutē izsmidzināja elpas atsvaidzinātāju.

Kad pienāca šofera kārta “pūst trubiņā”, alkometrs uzrādīja 1,34 promiļu lielu alkohola koncentrāciju izelpā.

Šoferim par laimi, elpas atsvaidzinātāja izraisītais promiļu daudzums līdz otrajai pārbaudei bija nokrities līdz likumā pieļaujamajai normai – 0,48 promilēm.

Autovadītājs atviegloti nopūtās un ļāva ceļu turpināt pasažierim, pats izvēloties vairs neriskēt.
Tas uzskatāmi parāda, ka, bēgot no vilka, patiesi var nokļūt lāča nagos. Autovadītājs par mata tiesu izspruka no sabojāta vakara, ko nāktos pavadīt medicīnas iestādē, lai pierādītu, ka viņa asinīs alkohols bijis pieļaujamā daudzumā.

Policija aicina autovadītājus nesēsties pie stūres, ja iepriekš lietots alkohols. Pagājušās diennakts laikā reidos pieķerti 20 šoferi alkohola reibumā, no kuriem ¾ spēkratu vadīja vairāk nekā vienas promiles reibumā.