Uzmanību autovadītājiem: uz ceļiem iespējams “melnais ledus”

0 Komentāru
Uzmanību autovadītājiem: uz ceļiem iespējams “melnais ledus”
IMAGO IMAGES / SCANPIX

VAS “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus mainīgajos laika apstākļos būt piesardzīgiem un brīdina, ka uz ceļa var veidoties tā dēvētais melnais ledus, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Atbilstoši meteorologu prognozei, sākot ar šodienu, Latvijā ieplūdīs vēsāks un sausāks gaiss un naktīs gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles. Šodien visā valstī brīžiem līst un snieg, dienas otrajā pusē gaisa temperatūra sāka pazemināties un ceļi sāk apledot.

Naktī uz trešdienu gaidāms sals līdz pat -9 grādiem un ceļi apledos. “Latvijas Valsts ceļi” aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci.

Šādos laikapstākļos situācija uz autoceļiem var mainīties ļoti strauji, iespējams arī “melnais ledus”, kas ir īpaši bīstams, jo ir grūti pamanāms.

Arī turpmākajās dienās bieži būs sagaidāms lietus un sniegs un pūtīs brāzmains vējš. Līdz pat piektdienai gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli un nokrišņu būs maz, bet nedēļas nogalē to daudzums un arī gaisa temperatūra pieaugs.

0 Komentāru