Uz Vanšu tilta iespējams tiks atstāta tikai viena auto josla katrā braukšanas virzienā

28 komentāri
Uz Vanšu tilta iespējams tiks atstāta tikai viena auto josla katrā braukšanas virzienā
ELVIS DĀGS VĪGANTS, LETA

Tuvāko gadu laikā Rīgā paredzētas visai vērienīgas izmaiņas. Šobrīd tiek plānota arī Vanšu tilta pārbūve, bet ideja vēl nav “akmenī kalta”. Jau tā satiksmes pārpildīto Vanšu tiltu iespējams sašaurinās, autobraucējiem atvēlot tikai vienu braukšanas joslu katrā virzienā.

Tuvāko gadu laikā plānots Rīgu padarīt pēc iespējas draudzīgāku velobraucējiem un gājējiem, tāpēc automašīnām, kas ikdienā pārvietojas pa Vanšu tiltu varētu nākties atvadīties no papildus braukšanas joslām, atstājot tikai vienu katrā braukšanas virzienā, gadījumā, ja tilta pārbūve tiks veikta. Otra josla būtu paredzēta sabiedriskajam transportam, savukārt, velobraucējiem tiktu ierīkota atsevišķa josla.

Tilts ir novecojis gan fiziski, gan morāli. Lai gan uzbūvēts salīdzinoši nesen – 1981. gadā. Par to netiek pietiekoši gādāts, kā rezultātā no tā ik pa brīdim atdalās kāds betona gabals. Tilts novecojis arī morāli, jo būvēts laikos, kad netika domāts ne par gājēju, ne velosipēdistu drošību vai ērtībām, kā arī automašīnu skaits bija salīdzinoši neliels un sabiedriskajam transportam nebija jākavējas sastrēgumos.

Lasi vēl – Izstrādāta jauna, ambicioza Rīgas attīstības programma 2021.-2027. gadam

Pagaidām gan tilta pārbūve ir ideju līmenī jeb ierakstīta Rīgas domes pilsētplānošanas attīstības dokumentos. Drīzumā Satiksmes departaments izsludinās konkursu par tilta būvprojekta izstrādi, bet tajā vēl nebūs skaidrības par to, kāds tad galu galā izskatīsies “jaunais” Vanšu tilts.

Portālam Skaties.lv Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidroja, ka pirms nav izstrādāts Vanšu tilta būvprojekts, ir pāragri spriest par tā iespējamajiem risinājumiem: “Attiecībā uz Vanšu tiltu un arī citiem gaidāmajiem būvprojektiem ir izskanējušas vairākas versijas par to iespējamajiem risinājumiem, tomēr tas nenozīmē, ka gaidāmie projekti arī tiks realizēti tieši tādā veidā. Pirms Vanšu tilta, Jorģa Zemitāna tilta, Satiksmes pārvada pār dzelzceļu Gustava Zemgala gatvē un Gaisa tilta būvprojektu izstrādes iepirkuma izsludināšanas, Satiksmes departaments aicināja iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijas iesaistīties, sniedzot priekšlikumus risinājumiem, kurus būtu vērtīgi iekļaut darba uzdevumos.”

Tāpat Satiksmes departaments atgādina, ka joprojām tiek pieņemti un izvērtēti iedzīvotāju priekšlikumi, tomēr norāda, ka sabiedrībai ir jāapzinās, ka ne visas ieceres ir iespējams īstenot. Projektēšanas uzdevumā ir paredzēts, ka projektētājam būs jāiesaista sabiedrība risinājumu apspriešanā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta publicētajā pārskatā par Rīgas pilsētas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmu līdz 2025. gadam jau iezīmētas būtiskākās Vanšu tilta pārvērtību vīzijas. Paredzēts, ka pirmsavārijas stāvoklī esošā tilta remontdarbi iesāksies 2023. gadā, bet noslēgsies vēl pēc diviem gadiem – 2025. gadā.

28 komentāri